Oto nowy robot kuchenny z Carrefoura - znacznie tańszy niż Thermomix czy "Lidlomix"
fot. cook-concept

Oto nowy robot kuchenny z Carrefoura – znacznie tańszy niż Thermomix czy „Lidlomix”

Wojna supermarketów o najlepszego robota kuchennego trwa w najlepsze. Zapewne wpływ miał na to także korzystny wyrok, który ostatnio usłyszał Lidl w sprawie Monsieur Cuisine. Sąd Najwyższy w Barcelonie uznał, że patent firmy Vorwerk jest nieważny, gdyż Thermomix nie wykazuje się nadmierną wynalazczością i nie oferuje nic na tyle wyjątkowego, by zasługiwać na ochronę. Być może to orzeczenie skłoniło do działania Carrefoura, który postanowił wypuścić również swojego robota o wdzięcznej nazwie Cuisy Chef. Spójrzmy na jego wygląd, funkcję oraz cenę.

Cuisy Chef – wszechstronny robot kuchenny z Carrefoura

Urządzenie Cuisy Chef, oprócz tego, że jest tańsze niż „Lidlomix” (159 euro w porównaniu do 230 euro) oferuje też – jak wynika z opisu producenta – ciekawsze funkcje. Przede wszysykom ma on 1200 Watów mocy, podczas gdy Monsieur Cuisine Connect – 1000 Watów.

To, w połączeniu z faktem, że kosztuje o 70 euro mniej niż sprzęt z Lidla, może sprawić, że chętnie sięgną po niego osoby, które nie mogą sobie pozwolić na jednorazowy spory wydatek lub po prostu nie czują potrzeby wydawania jednej czy dwóch pensji na robota kuchennego.

Jeśli chodzi funkcje tego urządzenia, to raczej pokrywają się z urządzeniami tego typu. Można w nim: kruszyć, mielić, topić, gotować na wolnym ogniu, emulgować, przyrumieniać, gotować na parze, ugniatać, siekać, mielić, mieszać i ważyć. Innymi słowy, za 159 euro (w prostym przeliczeniu – niecałe 750 złotych) mamy dostęp do 12 funkcji, które są naprawdę przydatne w kuchni. Oczywiście, żeby nie było tak pięknie, jest też coś, co działa na niekorzyść — robot Carrefoura ma mniejszą pojemność niż konkurenci — tylko 2 litry.

Oto nowy robot kuchenny z Carrefoura - znacznie tańszy niż Thermomix czy "Lidlomix"
Cuisy Chef fot. cook-concept

Cuisy Chef – cechy robota

Cuisy Chef waży około 4,6 kg, a jego wymiary to 31,70 x 22 centymetry. To sprawia, że idealnie nadaje się do mniejszych kuchni, gdzie nie ma zbyt wielkiej powierzchni użytkowej, a każdy centymetr wolnego blatu jest na wagę złota. To także plus, jeśli chodzi o przewożenie urządzenia.

Urządzenie ma także ekran, z poziomu którego możeny wybrać temperaturę gotowania, a także prędkość i czas, jak również zawiera 150 przepisow. Znacznie mniej niż konkurencja, jednak być może będą one sukcesywnie dodawane.

Jeśli chodzi o dostępność w Polsce, na chwilę obecną nie wiadomo, czy i kiedy do nas trafi. Na pewno będzie możne je kupić w Hiszpanii i Francji.