Dedykowana aplikacja (źródło: Withings)
Withings Body Smart (źródło: Withings)

Withings wprowadza inteligentną wagę Body Smart z trybem zamkniętych oczu

W ofercie firmy Withings pojawił się nowy rodzaj inteligentnej wagi. Body Smart daje możliwość uruchomienia trybu zamkniętych oczu, dzięki czemu wynik pomiaru masy ciała nie wyświetli się na ekranie, ale zarejestruje w aplikacji.

Podstawowy model nowej wagi Withings

Oferta urządzeń do ważenia się firmy Withings właśnie została uzupełniona o nowy, podstawowy model. Body Smart otrzymała ciekawą opcję w postaci trybu zamkniętych oczu. Po jego włączeniu waga nie wyświetli, ile ważysz, ale zarejestruje ją i będzie śledzić oraz analizować pomiary wewnątrz aplikacji na smartfonie. Jak twierdzi firma, Body Smart zamiast liczb pokaże motywującą wiadomość czy codzienne informacje w postaci liczby kroków, jakości powietrza lub też pogody.

Urządzenie otrzymało również inne tryby, takie jak dedykowany dla sportowców, kobiet w ciąży czy nawet dla niemowląt. Nowa waga jest w stanie rejestrować dane grona ośmiu użytkowników. Pomiar masy ciała podawany jest z dokładnością do 50 gramów, co znane jest już z poprzednich edycji tego rodzaju sprzętu.

Sprawdzanie poziomu nawodnienia, tłuszcz trzewnego, BMI i wiele innych parametrów

Body Smart dostępna jest w kolorze białym oraz czarnym i jest w stanie przeprowadzić pełną analizę masy oraz składu ciała. Potrafi śledzić wskaźniki w postaci tętna, tłuszczu trzewnego, a także wieku metabolicznego. Możliwe jest także zapoznanie się z poziomem nawodnienia organizmu oraz wskaźnikiem BMI. Wszystko to w oparciu o analizę impedancji bioelektrycznej (BIA), która wykorzystywana jest w większości inteligentnych wag np. Xiaomi Mi Body Composition.

Najnowszy sprzęt do pomiaru masy (i nie tylko) będzie mógł również oszacować podstawową przemianę materii (BMR), która pozwala na monitoring poziomu spalanych kalorii w trakcie odpoczynku. Opcja ta ma zostać uruchomiona wraz z majową aktualizacją.

Cena tej nowej inteligentnej wagi na terenie Europy wynosi prawie 100 euro, natomiast roczna subskrypcja Withings+ to koszt 100 euro, a wersji miesięcznej 10 euro.