dron

Takiego wideo z drona jeszcze nie widzieliście

Wiceprezes firmy DJI opublikował na swoim koncie wideo z drona, które może przyprawić o zawrót głowy. Materiał został zrealizowany w jednym z niemalże pustych kin w amerykańskim stanie Minessota i… jest po prostu niesamowity. Aż nie chce się wierzyć, że całość została nakręcona przez operatora przy pomocy kontrolera.

Według YouTube’a. nagranie zostało zrealizowane przez kanał SkyCandy i pochodzi z Plymouth Grand, jednego z kin znajdujących się w amerykańskim stanie Minessota. Całość została nakręcona przy wykorzystaniu jednostki DJI Air Unit oraz Roto Riot Cinewhoop. Film trwa nieco ponad minutę, ale sam dron prowadzi nas przez frontowe drzwi, kasę biletową, bar – aż do Sali kinowej. W holu słychać muzykę w tle.

Drony będą przyszłością filmów

Nie można nie powiedzieć, że udostępnione nagranie nie jest imponujące – szczególnie pod kątem szczegółów oraz pracy samego operatora. Ilość okazji, w których dron mógłby w coś uderzyć albo zahaczyć w ludzi jest bardzo duża. To także nie pierwszy raz, kiedy tego typu materiał powstaje w ramach promowania konkretnego rozwiązania.

DJI kilkanaście dni temu zaprezentowało swojego nowego drona typu FPV, który jest przeznaczony do realizowania podobnych, dynamicznych nagrań. Nic więc dziwnego, że sam dyrektor generalny firmy zdecydował się podzielić wspomnianym materiałem.

Dla wszystkich osób, które nie były w kinie od momentu pierwszego lockdownu, sam film może być nieco… przygnębiający.