SmartThings i Nest będą współpracować
SmartThings i Nest będą współpracować | fot. store.google.com

Więcej używanych akcesoriów Nest w Google Store. Szkoda, że nie w Polsce

Firma Google nie sprzedaje swoich produktów w Polsce. Wielka szkoda, bo właśnie przemyka nam koło nosa kolejna, świetna okazja. Za to nasi czytelnicy mieszkający za granicą, mogą już zacierać ręce.

Na terenie Polski, Google sprzedaje niemal wyłącznie swoje usługi. Nie ma żadnego problemu z nabyciem subskrypcji Google One, aplikacji w Sklepie Google Play czy YouTube Premium. Niestety, fizyczne urządzenia pozostają dla nas niedostępne. Z uwagi na brak polskiego oddziału Google Store oraz jakiejkolwiek formy oficjalnej dystrybucji na terenie naszego kraju, nigdy nie mogliśmy liczyć na zakup urządzeń sprzedawanych przez Google bezpośrednio od producenta, czy w oficjalnej sieci sprzedaży.

Google Store
Google Store wciąż pozostaje niedostępny w Polsce

Problem z dostępnością Google Store odczuwają, przede wszystkim, szukający nowych smartfonów. Z racji jego braku, nie można było w Polsce kupić urządzeń Google Play Edition, czyli z zainstalowanym czystym Androidem zamiast nakładki producenta. Nie można również nabyć smartfonów Google Pixel.

Dokładnie tak samo sytuacja wygląda z akcesoriami inteligentnego domu. O zakup głośników Google Home czy sprzętów Nest, bez proszenia o pomoc wujka z Niemiec czy cioci z USA, bez wyraźnej przebitki dla nieoficjalnego importera, jest niezwykle trudno.

Tymczasem, do oferty Google Store trafiły kolejne, odświeżone akcesoria Nest.

Odświeżone produkty Nest w Google Store

Urządzenia dostępne w Google Store z oznaczeniem refurbished, to sprzęty, które wróciły do producenta z różnych powodów, najczęściej zwrotów i zmiany sklepowej ekspozycji. Zostały profesjonalnie odnowione, dlatego producent zapewnia, że od nowych, kosztujących więcej, nie różnią się właściwie niczym.

Oferta Nest w Google Store
Oferta Nest w Google Store

Co istotne, Google jest tak pewne niezawodności odświeżonych urządzeń Nest, że obejmuje je 12 miesiącami gwarancji.

Na liście dostępnych produktów, poddanych odświeżeniu, znajdziemy, między innymi, czujniki dymu i czadu, kamerę Nest Cam Indoor, dzwonek Nest Hello, termostat Nest Learning Thermostat oraz routery Nest WiFi.