XiaoAI Speaker Art Battery Edition

Niby domowy, ale na wynos też się sprawdzi. Taki jest głośnik Xiaomi XiaoAI Speaker Art Battery Edition

Xiaomi to jedna z tych marek, które odważnie stawiają na rozwój inteligentnych akcesoriów, zapełniając półki sklepowe kolejnymi urządzeniami oferującymi obsługę przy pomocy asystentów głosowych. Właśnie dołączył do nich kolejny głośnik. Jego w pełni stacjonarną wersję już znamy. Teraz przyszła pora na wariant hybrydowy.

Ciekawy rozwój uznanej koncepcji

Głośnik XiaoAI Speaker Art dostępny jest na rynku chińskim już od maja 2020 roku, gdzie współpracuje z lokalnym asystentem głosowym. W międzyczasie zdążyła zadebiutować jego wersja dedykowana na rynki indyjski i europejski, możliwa do obsługi Asystentem Google. Otrzymała nazwę Xiaomi Mi Smart Speaker. W Chinach właśnie zadebiutował jego alternatywny wariant, możliwy do zasilania również z baterii.

XiaoAI Speaker Art Battery Edition – energii starczy na długo

Wewnątrz wersji zasilanej z baterii, umieszczono ogniwo o pojemności 4850 mAh, pozwalające na odtwarzanie muzyki nawet przez 6,5 godziny. Jak na duży głośnik, oferujący pełniejsze, ciekawsze brzmienie od miniaturowych konstrukcji – bardzo przyzwoity wynik.

XiaoAI Speaker Art Battery Edition
XiaoAI Speaker Art Battery Edition

Pozostałych elementów konstrukcji nie zmieniano. W dalszym ciągu mamy tu, między innymi, głośnik o średnicy 2,5 cala, napędzany przez wzmacniacz o mocy 12 W. Towarzyszą mu membrany basowe, a całość legitymuje się certyfikatem DTX.

Dodatkowo, głośnik obsługuje łączność Bluetooth 4.2, WiFi, jak również posiada wsparcie dla kodeka wysokiej jakości – LDAC.

Cena XiaoAI Speaker Art Battery Edition na rynku chińskim to 399 juanów (około 235 zł). Dostępny będzie w sprzedaży od 1 listopada. Niestety, na tę chwilę nie mamy informacji o jego ewentualnej sprzedaży poza Chinami.