Xiaomi

Xiaomi kolejną firmą z patentem na inteligentne okulary

Wygląda na to, że Xiaomi również jest zainteresowane rozwijaniem własnych, inteligentnych okularów. Nowy patent chińskiego producenta został zauważony w jednym z urzędów regulacyjnych i przedstawia on zarówno inteligentne okulary, jak i specjalne etui, które zostanie dołączone do całego zestawu.

Szczegóły patentu złożonego przez Xiaomi pokazują, że nowy produkt chińskiej firmy, to nic innego, jak inteligentne okulary oraz etui, które będzie automatycznie wykrywało akcesorium i łączyło się z nim w sposób bezprzewodowy. Co ciekawe, sam patent sugeruje również, iż Xiaomi chciałoby, aby okulary pozwalały na poprawię zdrowia samego użytkownika poprzez wykorzystanie technologii takich, jak promieniowanie UV czy fale dźwiękowe.

Xiaomi

Xiaomi chce spróbować swoich sił w smart-okularach

Wykorzystywanie sygnałów świetlnych może leczyć choroby mózgu, a także łagodzić choroby psychiczne. W przypadku fali dźwiękowej oraz sygnałów dźwiękowych, samo akcesorium może pomóc łagodzić ból głowy oraz zmęczenie. Inteligentne okulary Xiaomi miałyby więc sprawić ulgę użytkownikom borykającym się z konkretnymi problemami zdrowotnymi.

Jeśli Xiaomi zdecyduje się na produkcję swoich okularów, nie będzie pierwszą firmą, która wprowadzi na rynek podobną konstrukcję. Warto przypomnieć, iż Huawei wypuściło na rynek dwie generacje okularów smart przy współpracy z firmą Gentle Monster. W przypadku Huawei, funkcjonalność samych okularów została jednak ograniczona tylko i wyłącznie do ochrony przed promieniowaniem UV oraz umożliwieniem użytkownikowi odbierania i kończenia połączeń.

Warto pamiętać, że sam patent nie oznacza, że sprzęt Xiaomi zostanie wyprodukowany i wprowadzony do sprzedaży na szeroką skalę. To jednak oznaka tego, iż chińska firma może faktycznie pracować nad technologią, która zostanie wykorzystana w innych sprzętach na przestrzeni nadchodzących lat.