Xiaomi Mi Box 4S Pro - przystawka dla najbardziej wymagających

Xiaomi Mi Box 4S Pro – przystawka dla najbardziej wymagających

Dzień po dniu poznajemy kolejne inteligentne urządzenia Xiaomi. Ledwo wczoraj pisałam o Xiaomi Mijia Paipai, bezprzewodowym transmiterze HDMI, dziś natomiast mamy do czynienia z kolejną nowością przeznaczoną do telewizorów. Jest nią przystawka Xiaomi Mi Box 4S Pro, charakteryzująca się bardziej zaawansowanymi możliwościami, niż dostępny w Polsce poprzedni model – Mi Box S TV 4K 

Mi Box to nic innego, jak przystawka do telewizora, która zamienia nawet najstarsze odbiorniki w urządzenia smart. W skrócie jest nazywany odtwarzaczem multimedialnym z wbudowanym Chromecastem, sklepem Google Play (z opcją pobrania np. Netfliksa, HBO Go czy Playera)  i Asystentem Google, za pomocą którego można sterować urządzeniem. 

Dla osób, które nie chcą wymieniać telewizora na nic nowszego czy też system infotainment w posiadanym telewizorze ich nie zadowala – jest to opcja jak najbardziej warta uwagi.

Xiaomi Mi Box 4S Pro

Nowość w postaci Xiaomi Mi Box 4S Pro to urządzenie powstałe z myślą o osobach najbardziej wymagających. Z obsługi rozdzielczości 4K zostało wspomnienie – teraz mowa jest już o nowym standardzie, czyli 8K, a co za tym idzie – HDMI 2.1 zamiast poprzedniej wersji, 2.0. Dodatkowo pamięć wewnętrzna urosła z 8 GB do 16 GB.

Pozostałe parametry mają być zbliżone do tych z poprzednika, choć oficjalne dane techniczne powinniśmy poznać dopiero jutro. Jeśli informacje się potwierdzą, na pokładzie urządzenia otrzymamy czterordzeniowy procesor Amlogic S905X z Mali-450 i 2 GB RAM, a za łączność będą odpowiadać moduły: WiFi 5 oraz Bluetooth.

Mi Box S TV 4K w Polsce kosztuje 259 złotych. Cena jego następny została ustalona na poziomie 399 juanów (co daje w prostym przeliczeniu 59 dolarów), ale nie spodziewam się, że jeśli trafi do sprzedaży w naszym kraju, będzie kosztować mniej niż 300 złotych.

Na rodzimym rynku Mi Box 4S Pro trafi do sprzedaży już jutro.