Xiaomi zaprezentowało odkurzacz, dla którego kable i pozostawione przedmioty to nie problem
Xiaomi Mi Robot Vacuum Pro

Xiaomi zaprezentowało odkurzacz, dla którego kable i pozostawione przedmioty to nie problem

Sztuczna Inteligencja, skaner TOF 3D, kamera i wiele innych czujników to wyposażenie najnowszego odkurzacza Xiaomi Mi Robot Vacuum Pro. To najprawdopodobniej najmądrzejszy inteligentny odkurzacz jaki kiedykolwiek powstał.

Każdy, kto kiedykolwiek korzystał z robota odkurzającego doskonale zdaje sobie sprawę z jego największego mankamentu. Owszem, tego typu konstrukcje potrafią omijać przedmioty, jednak wtedy i tylko wtedy, gdy te są odpowiednio duże. Typowy odkurzacz po prostu odbije się od szafki, biurka czy krzesła, nie spadnie ze schodów dzięki wbudowanemu czujnikowi odległości, ale drobne rzeczy, takie jak kable czy zabawki to dla niego poważny problem.

Wielokrotnie zdarzyła mi się konieczność ratowania odkurzacza z opresji, gdy ten wciągnął kabel czy zawiesił się na porzuconej zabawce. Są również tacy, którym zdarzały się znacznie bardziej uciążliwe przygody z inteligentnymi robotami, zwłaszcza wśród posiadaczy zwierząt. Historia, w której jeden z popularnych modeli odkurzaczy wjechał w psie odchody i skrupulatnie rozniósł je po całym domu urosła do miana jednej z najbardziej znanych w branży inteligentnych pomocników w wykonywaniu domowych czynności.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Pro

Wygląda na to, że w przypadku Xiaomi Mi Vacuum Pro problem został rozwiązany.

Inteligentny odkurzacz sprytny jak nigdy wcześniej

Podczas prezentacji najnowszej propozycji od Xiaomi miałem wrażenie, jakbym oglądał coś zdecydowanie bardziej zaawansowanego, niż typowy robot sprzątający. Producent chwalący się zastosowanymi technologiami, takimi jak kamera czy skaner TOF 3D, dwa procesory (CPU i NPU) oraz solidnymi, tradycyjnymi podzespołami sprawiał wrażenie niezwykle pewnego możliwości swojego nowego produktu.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Pro

Wyobraźnię rozpalił film demonstrujący możliwości nowego odkurzacza. Zgodnie z deklaracją Xiaomi, ten potrafi ominąć nawet najmniejsze przedmioty, takie jak porzucone kable. Producent twierdzi, że jego nowy odkurzacz jest w stanie poruszać się z dokładnością do nanometrów.

Dodatkowym atutem odkurzacza ma być atrakcyjne wzornictwo.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Pro

Od strony parametrów technicznych, Xiaomi Mi Robot Vacuum Pro automatycznie wykrywa podłoże, po jakim się porusza, dostosowując siłę ssania i intensywność mopowania. Dysponuje mocą ssania 4000 Pa, baterią o pojemności 5200 mAh i zbiornikiem 550 ml. Jego cena ustalona została na poziomie 2999 juanów czyli niewiele ponad 1800 złotych.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Pro

Międzynarodowa premiera sprawiła, że czekamy na więcej informacji odnośnie Xiaomi Mi Robot Vacuum Pro i szansę jego własnoręcznego przetestowania. Dla posiadaczy zwierząt i rodzin z małymi dziećmi, to może być prawdziwa rewolucja.