Xiaomi Mi Smart Speaker
fot. Xiaomi

Xiaomi Mi Smart Speaker trafi do Europy!

Xiaomi Mi Smart Speaker trafi na rynek europejski. Urządzenie zostało wyposażone między innymi w Asystenta Google i charakteryzuje się fantastyczną ceną. Co jeszcze czeka na użytkowników, którzy zdecydują się go kupić?

Xiaomi Mi Smart Speaker trafi do sprzedaży w Europie. Pierwotnie sprzęt został wprowadzony na rynek indyjski, jednak chińska marka zdecydowała, iż doczeka się on także debiutu w innych regionach. Cała konstrukcja jest wyceniana na około 50 dolarów, co jest niemalże dwa razy niższą ceną od głośnika Nest Audio kosztującego niecałe 100 dolarów.

Xiaomi Mi Smart Speaker trafi do Europy

Xiaomi Mi Smart Speaker pojawi się w Europie – informacje tego typu zostały potwierdzone przez niektórych sprzedawców detalicznych. Sam głośnik będzie jednak dostępny w innych kolorach niż ma to miejsce na rynku chińskim. Niezależnie od tego jednak jest to sprzęt, którym zdecydowanie warto się zainteresować.

Xiaomi Mi Smart Speaker korzysta z 2,5-calowego głośnika o mocy 12W, który jest w stanie grać na tyle głośno, aby wypełnić całe pomieszczenie, w którym zostanie on umieszczony. Do tego wszystkiego sprzęt ma także przyciski dotykowe w tym przycisk wyciszania u góry, a także dwa mikrofony dalekiego zasięgu do odbierania poleceń głosowych.

Konstrukcja korzysta z modułu Wi-Fi do łączność oraz Bluetooth 4.2. Xiaomi Mi Smart Speaker waży 853 gramy, ale jest w całości zasilany przy pomocy akumulatora. Przenosić go będzie więc ciężko.

Kiedy premiera?

Xiaomi oficjalnie nie poinformowało, kiedy można spodziewać się premiery głośnika Mi Smart Speaker na terenie Europy. Bardzo możliwe, że stanie się to jeszcze przed końcem tego miesiąca. Nie pozostaje nam nic innego, jak po prostu cierpliwie czekać.