Xiaomi Mijia Wireless Vacuum Cleaner Lite

Bardzo tani odkurzacz bezprzewodowy trafił do oferty Xiaomi

Xiaomi Mijia Wireless Vacuum Cleaner Lite właśnie pojawił się w ofercie tej bardzo lubianej w Polsce marki, w niezwykle korzystnej cenie. Co, poza korzystną ceną, oferuje?

Odkurzacze bezprzewodowe to, przede wszystkim, wygoda. Co prawda ich obsługa jest nieco bardziej angażująca, niż w przypadku robotów sprzątających, jednak dzięki temu, że sami sterujemy końcówką odkurzającą, możemy być pewni tego, że nasze mieszkanie będzie, za każdym razem, uprzątnięte idealnie.

W porównaniu do tradycyjnych, dużych odkurzaczy, bezprzewodowy odkurzacz pionowy jest też zgrabniejszy w przechowywaniu, dostępny na wyciągnięcie ręki, a co najważniejsze, uwalnia od ciągniętego za odkurzaczem kabla, którym bardzo łatwo jest coś strącić, a czasem wręcz wyrwać gniazdko ze ściany.

Jak w przypadku wielu nowych technologii, poważną bolączką odkurzaczy pionowych jest ich wysoka cena. Mijia Wireless Vacuum Cleaner Lite, wydaje się temu zaradzać. Bardzo skutecznie.

Xiaomi Mijia Wireless Vacuum Cleaner Lite – co potrafi?

Oszczędny odkurzacz bezprzewodowy od Xiaomi, został wyposażony w bezszczotkowy silnik, generujący siłę ssania na poziomie 17 kPa. Dzięki umieszczonej wewnątrz baterii, można korzystać z niej przez 45 minut. Jego waga to zaledwie 1,2 kilograma, dzięki czemu z obsługą poradzą sobie nawet filigranowe osoby. Wbudowane filtry pozwalają na usunięcie do 99,97% drobnych nieczystości.

Xiaomi Mijia Wireless Vacuum Cleaner Lite

Dlaczego jest tańszy?

Przyglądając się parametrom odkurzacza, próżno szukać oszczędności. Skąd zatem różnica w cenie? Między innymi, ze znacznie uboższego zestawu sprzedażowego, niż w przypadku droższych modeli. Oprócz podstawowej szczotki z obrotową rolką, w zestawie sprzedażowym znalazły się tylko dwie końcówki do szczelin. Różnic, z pewnością, znajdzie się jeszcze więcej, jednak ciężko będzie je dostrzec na podstawie wyłącznie suchych danych.

Bardzo tani odkurzacz bezprzewodowy trafił do oferty Xiaomi

Bardzo tanio, czyli ile?

Xiaomi Mijia Wireless Vacuum Cleaner Lite został wyceniony przez producenta na 76 dolarów. To dwukrotnie mniej, niż w przypadku innego modelu tej marki – Mijia Vacuum Cleaner 1C. W tej cenie, z całą pewnością, okaże się strzałem w dziesiątkę i absolutnym hitem sprzedażowym.

Jeżeli Xiaomi zdecyduje się na wprowadzenie tego odkurzacza do sprzedaży w Polsce, z pewnością znacząco przyczyni się do popularyzacji tego typu rozwiązań na terenie naszego kraju.