Xiaomi walczy z wirusami - podstawka biurowa z lampami sterylizującymi
Unsplash.com/Macau Photo Agency

Xiaomi walczy z wirusami – podstawka biurowa z lampami sterylizującymi

Urządzenia sterylizujące to nowa, szybko rozwijająca się branża urządzeń, których popularność wzrasta razem z szalejącą w całych Chinach epidemią koronawirusa. Popyt rodzi podaż – doskonale wie o tym marka Xiaomi przedstawiając produkt, mogący zaciekawić niejedną, zlokalizowaną w państwie środka korporację. 

Wirus a technologia

Epidemia korona wirusa ma ogromny wpływ na wszystkie gałęzie światowej gospodarki, segment elektroniki użytkowej nie jest tutaj żadnym wyjątkiem – już od jakiegoś czasu media technologiczne informują o spowodowanych jego zasięgiem trudnościach w dostarczeniu produkowanych w Chinach podzespołów – co wpłynąć może także na dostępność niektórych urządzeń na całym świecie.

Strach przed zarażeniem spowodował zainteresowanie wszelkimi środkami zapobiegawczymi – o czym świadczy chociażby patent Xiaomi dotyczący inteligentnych masek filtrujących powietrze. Chińska marka, by mocniej zaznaczyć swój udział w tym w nowym segmencie elektroniki, wypuściła właśnie specjalną podstawkę biurową mającą za zadanie sterylizację przedmiotów w miejscu pracy.

Jak to działa?

Produkt, poza dostosowaniem wysokości ekranu do poprawnej postawy i zwiększeniem komfortu naszej pracy, ma również inną, znacznie ważniejszą dla potencjalnych klientów cechę. Podstawkę wyposażono w specjalistyczne lampy UV-C, które zdezynfekują znajdujące się w jej zasięgu przedmioty takie jak na przykład smartfon, klawiatura czy myszka – promienie ultrafioletowe powstrzymują proces rozwoju znajdujących się na ich powierzchni bakterii i mikroorganizmów.

Xiaomi walczy z wirusami - podstawka biurowa z lampami sterylizującymi

Lampy znajdują się na spodniej części podstawki – wystarczy wsunąć pod nią rzeczy które chcemy wysterylizować i wcisnąć odpowiedni przycisk. Cały proces trwa jedynie 10 minut i można przeprowadzić go bez odrywania się od pracy. Na tym jednak użyteczność urządzenia się nie kończy – posiada ono wbudowany 4,5 calowy ekran służący do sterowania interfejsem ze wparciem dla inteligentnych asystentów głosowych oraz szeregiem funkcji prozdrowotnych.

Podstawka ma także port USB-A pozwalający na ładowanie smartfona oraz miejsce na dwa opcjonalne biurowe organizery, dzięki którym długopisy czy spinacze również znajdą swoje miejsce.

Cena również nie jest zbyt wygórowana – gadżet wyceniony został na 999 juanów co wynosi w przeliczeniu około 560 złotych.

Wydaje się niewiele biorąc pod uwagę wartość naszego zdrowia, prawda?

Źródło: gizmochina.com