Moksybucja
fot. Britannica

Spotkanie nowej technologii z chińską medycyną tradycyjną – Smart Moxibustion Device X8 od Xiaomi

Czy to, co nowoczesne zawsze musi zastępować rozwiązania z przeszłości? Czy nowoczesne rozwiązania inteligentnego domu mogą koegzystować z metodami wypracowanymi przez chińską medycynę tradycyjną tysiące lat temu? Xiaomi właśnie postanowiło udowodnić wszystkim niedowiarkom, że jak najbardziej!

Moksybucja – co to takiego?

Zdecydowana większość z nas, przynajmniej raz życiu, spotkała się z terminem akupunktura. To zabieg polegający na nakłuwaniu ciała, celem pobudzenia pozytywnej energii i poprawy stanu zdrowia i samopooczucia. Moksybucja działa dość podobnie, z tym, że poszczególne partie ciała nie są nakłuwane, a podgrzewane przy pomocy płonących cygar, skręconych z mieszanki wyselekcjonowanych ziół.

Medycyna naturalna przyjmuje korzystny wpływ moksybucji na, między innymi, takie dolegliwości jak przewlekłe zmęczenie, brak odporności, bóle mięśni, reumatyzm, astmę a nawet zaburzenia miesiączkowania i bezpłodność.

Smart Moxibustion Device X8 – jak to działa?

Pełna nazwa urządzenia, które właśnie trafiło na platformę crowdfundingową Youpin, to Zuodian XiaoAI Smart Moxibustion Device X8. Z wyglądu urządzenie przypomina lampkę do postawienia na biurku, na przykład taką, jaką oferuje samo Xiaomi. Podstawową różnicą jest zastąpienie żarówki grzałką podgrzewającą moksę do temperatury, w której ta zaczyna uwalniać korzystne dla zdrowia substancje.

Smart Moxibustion Device X8
fot. via Gizmochina

To jednak nie koniec możliwości Smart Moxibustion Device X8. Są jeszcze…funkcje inteligentne.

Inteligencja i wsparcie aplikacji mobilnej na pokładzie

Zgodnie z informacjami od producenta, urządzenie potrafi samo dopasować temperaturę i czas spalania moksy w taki sposób, by przeprowadzany zabieg był możliwie najbardziej efektywny. Poinformuje również użytkownika o konieczności zmiany ziołowego wkładu, gdy obecnie używany wypali się.

Smart Moxibustion Device X8 może być sterowane przy pomocy aplikacji Xiaomi Mijia App, gdzie do wyboru użytkownika zostało oddanych kilka trybów działania urządzenia, z możliwością wprowadzenia własnych ustawień.

Smart Moxibustion Device X8
fot. via Gizmochina

Sprzęt służący pobudzaniu przepływu pozytywnej energii przez ciało człowieka można nabyć w serwisie Youpin za 399 juanów (około 210 złotych). Jako, że w Polsce nie brakuje zwolenników medycyny naturalnej, możliwość sprowadzenia Smart Moxibustion Device X8 do naszego kraju z pewnością byłaby mile widziana.