Xupermask

Nie lubisz nosić maseczki? Xupermask może sprawić, że zmienisz zdanie

Nikt nie zaprzeczy, że obowiązek zakrywania ust i nosa przy użyciu maseczki to jedna z największych niedogodności, jakie pojawiły się w naszym w życiu w ciągu ostatniego roku. A gdyby tak okrasić maseczkę sporą dawką technologii i wzornictwa? Spójrzcie na Xupermask.

Will.i.am a maseczka – gdzie tu muzyka?

Jedną z osób stojących za maseczką Xupermask jest Will.i.am. Charakterystyczny frontman formacji Black Eyed Peas jest jednym z jej twórców i to on najczęściej pojawia się w reklamach produktów. Dlaczego właśnie muzyk? Czyżby producent, Honeywell, planował skorzystać z siły autorytetu rozpoznawalnej gwiazdy? Być może tak, jednak nie to było tu najważniejsze. Otóż maseczka Xupermask wyposażona została w…słuchawki bezprzewodowe, łączące się ze smartfonem przez Bluetooth 5.0. Dodatkowo wbudowane słuchawki uzbrojono w technologię aktywnej redukcji odgłosów otoczenia i mikrofon do prowadzenia rozmów.

Xupermask – maseczka czy mobilny oczyszczacz powietrza?

Choć Xupermask wygląda jak maseczka, w rzeczywistości jest czymś na kształt mobilnego oczyszczacza powietrza. Dwa wentylatory, z trzema różnymi prędkościami nadmuchu, tłoczą wdychane i wydychane powietrze przez filtry HEPA, by maksymalnie ograniczyć ryzyko transmisji drobnoustrojów i innych zanieczyszczeń powietrza.

Xupermask fot. via Engadget
fot. via Engadget

Kosmiczny design

Maseczka Xupermask wyróżnia się również ciekawym wzornictwem, dostępnym w dwóch wersjach kolorystycznych – ciemnej i jasnej oraz w dwóch rozmiarach. Projekt urządzenia ubieralnego powierzono Jose Fernandezowi, na co dzień tworzącemu kostiumy w Hollywood. Uczestniczył on również w projektowaniu kombinezonów dla astronautów SpaceX.

Cena nie wymaga komentarza

Sprzedaż maseczki rozpocznie się już 8 kwietnia na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych. Jej cena ustalona została na poziomie 299 dolarów amerykańskich za sztukę. Łatwo się domyślić, że taki pułap cenowy skutecznie ochłodzi entuzjazm wielu zainteresowanych. Gdybyście jednak chcieli zainwestować w Xupermask, dostępna będzie na dedykowanej stronie internetowej.