Yimu Smart Instant Hot Water Dispense
fot. Yimu

Podgrzewacz wody też może być inteligentny – udowadnia Yimu

Na platformie crowdfundingowej Youpin raz po raz pojawiają się urządzenia warte uwagi. Koncepcje, którym ciężko byłoby trafić do produkcji seryjnej w typowych warunkach rynkowych, tutaj stają się realne. Jedną z nich jest podgrzewacz wody sterowany przy pomocy smartfona – Yimu Smart Instant Hot Water Dispenser.

O Yimu słów kilka

Yimu jest chińskim startupem, który na platformie Youpin gości od czerwca 2019 roku, kiedy to rozpoczął sprzedaż swojej smart baterii łazienkowej. Urządzenie zostało bardzo ciepło przyjęte w Państwie Środka, dzięki czemu firma zyskała fundusze do pracy nad kolejnymi koncepcjami. Jedną z nich, obecnie forsowaną na platformie należącej do Xiaomi, jest opisywany podgrzewacz do wody.

Yimu Smart Instant Hot Water Dispense
fot. Yimu

Podgrzewacz wody sterowany smartfonem – ok, tylko po co?

W Polsce podgrzewacze wody spotykamy niemal wyłącznie w biurach i sklepach, gdzie uzbrojone w charakterystyczne zbiorniki na wodę serwują ją wszystkim chętnym na ciepło lub zimno – w zależności od preferencji korzystającego. Te bardziej oblegane mogą, w miejsce zbiorników, korzystać ze stałego zasilania wodą z sieci wodociągowej. Wtedy, oprócz jej podgrzewania, służą również jako urządzenia filtrujące. Takim właśnie urządzeniem jest Yimu Smart Instant Hot Water Dispenser.

Błyskawiczny i skuteczny

Producent chwali się, że jego podgrzewacz jest w stanie zaserwować wodę o żądanej temperaturze już po jednej sekundzie. W dodatku będzie to woda bardzo czysta – w urządzeniu zainstalowano filtry osmotyczne o złożonej budowie oraz lampy UV służące do jego sterylizacji. Yimu deklaruje skuteczność oczyszczania na poziomie 99,9%.

Yimu Smart Instant Hot Water Dispense
fot. Yimu

Obsłużysz panelem dotykowym czy przez aplikację?

Yimu Smart Instant Hot Water Dispenser można obsługiwać zarówno przy pomocy zainstalowanego na nim panelu dotykowego, który nadaje urządzeniu futurystyczny wygląd, jak i aplikacji mobilnej. W obydwu miejscach uzyskamy informację o stanie pracy urządzenia, jakości pobieranej wody oraz zaprogramujemy pożądaną temperaturę jej serwowania.

Tanio nie jest

Wynalazki finansowane przez platformy crowdfundingowe często mają to do siebie, że można je kupić w atrakcyjnej cenie, niższej od tej, w której (ewentualnie) trafią na sklepowe półki. Cena podgrzewacza Yimu przeczy temu stereotypowi – z pewnością nie można jej nazwać zachęcającą. 1499 juanów (niecałe 900 złotych) to za urządzenie podgrzewające i oczyszczające wodę, w moim odczuciu, zbyt wiele. Na tę chwilę pozostanę przy zwykłym, staromodnym czajniku.

Yimu Smart Instant Hot Water Dispenser do pierwszych klientów trafi już na początku maja. Jak łatwo się domyślić – wyłącznie w Chinach. Biorąc pod uwagę cenę – niewielka strata.