Apple TV

YouTube znika ze starszych Apple TV. Jak sobie z tym poradzić?

Apple TV już wkrótce straci natywne wsparcie dla YouTube’a – przynajmniej w przypadku urządzeń starszej generacji. Co można z tym zrobić? Jest jedno rozwiązanie, jednak na pewno nie będzie ono tak wygodne, jak do tej pory. 

YouTube już wkrótce będzie wymagał AirPlay do poprawnego odtwarzania na starszych urządzeniach Apple TV, służących do strumieniowego przesyłania multimediów. Oznacza to, że oglądanie ulubionych wideo w serwisie należącym do Google nie będzie już tak wygodne, jak do tej pory. Użytkownicy będą musieli wykorzystać AirPlay, co oznacza konieczność przesłania obrazu na Apple TV z iPhone’a bądź iPada

Starsze modele Apple TV tracą bezpośredni dostęp do YouTube’a

Zmiana związana z utratą bezpośredniego dostępu do YouTube’a nie dotyka dwóch obecnie sprzedawanych urządzeń Apple TV – HD czwartej generacji oraz 4K piątej generacji. Oba sprzęty posiadają wbudowany dostęp do App Store i w pełni obsługują dostęp do YouTube’a. 

Urządzeniem, które traci dostęp do serwisu multimedialnego Google jest Apple TV trzeciej generacji, wprowadzone na rynek przeszło osiem lat temu.

Google informuje użytkowników o całej sprawie – każda osoba posiadająca Apple TV starszej generacji będzie wiedziała, iż jej sprzęt wkrótce przestanie natywnie odtwarzać YouTube. 

Oficjalnym powodem końca wsparcia dla YouTube, w przypadku starszych generacji Apple TV, mają być “specjalne ustalenia” pomiędzy amerykańską firmą, a dostawcą aplikacji.