Planujesz zakup suszarki do ubrań? Oto na co należy zwrócić uwagę

Planujesz zakup suszarki do ubrań? Oto na co należy zwrócić uwagę

Decyzja o zakupie suszarki do ubrań to dla gospodarstwa domowego nie lada rewolucja. Koniec z wieszaniem mokrego prania na drutach suszarki i czekania aż wyschnie. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka parametrów, dzięki którym można upewnić się, że urządzenie spełni oczekiwania.

Co do zasady, suszarki do ubrań to niezbyt skomplikowane urządzenia. Działają i wyglądają całkiem podobnie jak pralki automatyczne, tyle tylko, że ubrania, które z nich wyjmujemy, nie są mokre, a suche. Cykl prania warto od razu uzupełnić cyklem suszenia, by cieszyć się świeżymi, gotowymi do założenia ubraniami, w dodatku łatwymi w prasowaniu.

Urządzenia przeznaczone do suszenia ubrań są jednak dalece bardziej skomplikowane. Drzemie w nich technologia, na której obecność warto zwrócić uwagę. Czym powinna cechować się suszarka, która spełni oczekiwania domowników? Samsung postanowił udzielić nabywcom kilku wskazówek, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie.

Możliwość niszczenia ubrań

Proces suszenia ubrań nie należy do szczególnie delikatnych dla tkanin, dlatego warto upewnić się, że nabywane urządzenie posiada technologię ochrony suszonego wsadu. W przypadku firmy Samsung, otrzymała ona nazwę OptimalDry. Składa się z trzech czujników stale monitorujących parametry suszenia. Dzięki nim, czas procedury oraz wilgotność automatycznie dostosowują się do ciężaru wsadu.

Oszczędność energii

Podczas testów jednej z pralko-suszarek zwróciłem uwagę na fakt, że jest to jedno z najbardziej energochłonnych urządzeń w gospodarstwie domowym, ustępujące niechlubnego miejsca właściwie tylko lodówce. W takich okolicznościach warto sprawdzić, w jakiej klasie energetycznej umieszczona została wybrana suszarka. Obecnie najwyższą klasą jest klasa A, dlatego warto upewnić się, że to właśnie do niej należy kupowana suszarka.

Program szybkiego suszenia

W życiu zdarzają się sytuacje awaryjne, w których istnieje pilna potrzeba skorzystania z konkretnych elementów garderoby. Tymczasem okazuje się, że właśnie zostały wyprane i trzeba poczekać, aż będą ponownie nadawać się do założenia. Pomocny w tej sytuacji okazuje się być program szybkiego suszenia odzieży. Można go znaleźć, na przykład, w suszarkach Samsung, gdzie suszenie wsadu do 1 kg trwa około 35 minut.

Łatwiejsze prasowanie

Niekwestionowaną zaletą suszarek do ubrań jest łatwiejsze prasowanie wysuszonych tkanin. W przypadku suszarek Samsunga przydatna okazuje się być funkcja Bez zagnieceń. Dzięki niej, niektóre elementy garderoby będą gotowe do założenia bez prasowania, a inne uda się skutecznie wyprasować znacznie prościej i szybciej. Dodatkowo, przy włączonej funkcji Bez zagnieceń bęben obraca się nawet przez 3 godziny po zakończeniu suszenia – nie ma koniczności jego natychmiastowego opróżnienia by uniknąć powstawania zagnieceń.

Komunikacja z siecią dla większej wygody

Wybierając suszarkę warto zwrócić uwagę również na to, by posiadała możliwość połączenia z domową siecią bezprzewodową i integracji z już posiadanymi urządzeniami inteligentnymi. W przypadku Samsunga, odpowiada za to funkcja AI Control. Dzięki niej, suszarka, komunikując się bezprzewodowo z pralką, obierze optymalny program suszenia na podstawie otrzymanych danych o realizowanym programie prania. Idealny przykład zastosowania internetu rzeczy w warunkach domowych.

Suszarka do ubrań to bardzo przydatne narzędzie. Warto zadbać, by wybrać tą właściwą.