Zamel Exta Life: rodzina czujników właśnie się powiększyła

Zamel Exta Life: rodzina czujników właśnie się powiększyła

Firma Zamel poinformowała o wprowadzeniu do oferty sześciu nowych urządzeń z linii Exta Life. Przedstawione nowości to bardzo ciekawe rozwiązania, które mogą skutecznie ubogacić każdy inteligentny dom.

Rozwiązania inteligentnego domu stają się z każdym kolejnym miesiącem bardziej powszechne, również w Polsce. Perspektywa automatyzacji czynności, które dotychczas były wykonywane ręcznie, ale też znaczny wzrost poziomu bezpieczeństwa nieruchomości to podstawowe czynniki wpływające na popularyzację tego typu urządzeń.

Z rosnącej popularności systemów smart home chce skorzystać firma Zamel, która właśnie powiększyła rodzinę urządzeń inteligentnych Exta Life o sześć kolejnych pozycji.

Czujnik ruchu RCR-21

Pierwszą nowością od Zamel jest czujnik ruchu RCR-21, który dzięki możliwości współpracy z odbiornikami systemu Exta Life oraz kontrolerem EFC-01 może być wykorzystywany w automatyzacji procesów sterowania urządzeniami umieszczonymi w domu. Posiada wbudowany akcelerometr realizujący funkcję antysabotażową oraz diodę LED sygnalizującą wykrycie ruchu (z możliwością wyłączenia). Ma również czujnik intensywności oświetlenia, przez co jego działanie można dostosować do aktualnej pory dnia.

RCR-21 może być zasilany z baterii (rozwiązanie domyślne), bądź z zewnętrznego źródła zasilania, za pomocą podstawki PCL-21. Nadaje się wyłącznie do zastosowania wewnętrznego.

Zamel RCR-21
fot. producenta

Multisensor RCM-21

Kolejnym z zaprezentowanych urządzeń jest multisensor RCM-21. Integruje w sobie czujniki: temperatury, wilgotności, ciśnienia atmosferycznego oraz natężenia oświetlenia. Wyniki pomiarów przekazywane są do kontrolera EFC-01, co umożliwia automatyzację sterowania w zależności od pory dnia i warunków atmosferycznych. Dane z czujnika mogą być również prezentowane w aplikacji mobilnej.

Zamel RCM-21
fot. producenta

Czujnik zalania RCZ-21

Czujnik ruchu poinformuje, kiedy na monitorowanym terenie znajdzie się osoba nieuprawniona. Czujnik wielofunkcyjny – o zmianach w warunkach atmosferycznych. Zadaniem czujnika zalania jest zabezpieczenie własnego (oraz sąsiadów) dobytku na wypadek, gdyby doszło do wycieku z instalacji hydraulicznej.

Informacja o wykryciu cieczy przesyłana jest do kontrolera EFC-01 oraz prezentowana w aplikacji mobilnej. Dzięki łączności z kontrolerem może współpracować z kompatybilnymi pompami i elektrozaworami, automatycznie odcinając dopływ wody.

Poza trybem detekcji zalania w czujniku RCZ-21 dostępny jest także tryb impulsowy włączający wybrany odbiornik / odbiorniki po zliczeniu określonej liczby impulsów z zacisków do których normalnie podłącza się sondę zalania.

Zamel Exta Life: rodzina czujników właśnie się powiększyła
fot. producenta

Czujnik kontaktronowy RCK-21

Magnetyczny czujnik kontaktronowy RCK-21 służy do montażu przy drzwiach bądź oknie. Informacje o swoim statusie przesyła do kontrolera EFC-01, dzięki czemu istnieje możliwość podglądu jego pracy z aplikacji mobilnej. Czujnik można zamontować przy pomocy wkrętów, bądź bez naruszania konstrukcji w miejscu montażu – na taśmie dwustronnej.

Zamel RCK-21
fot. producenta

Podstawka zasilająca PCL-21

Podstawowym zadaniem PCL-21 jest możliwość zaopatrywania czujników Zamel Exta Life w energię elektryczną z zewnętrznego źródła. Stanowi również ułatwienie w montażu czujników oraz umożliwia ich połączenie z systemem alarmowym.

Zamel RCR-21, PCL-21
fot. producenta

Podstawka zasilająca z sondą zalania PCZ-21

Podstawka umożliwia podłączenie zasilania wewnętrznego do czujnika zalania.

Zamel PCZ-21
fot. producenta

Czujniki, które zaprezentowała i wprowadziła do oferty firma Zamel to dobry sposób na znaczącą poprawę bezpieczeństwa naszego domu czy mieszkania. Dodatkowo, dzięki nim, możemy sprawdzić co dzieje się wewnątrz z dowolnego miejsca, w którym tylko będziemy mieć dostęp do internetu.

Więcej informacji o systemie Exta Life dostępne jest na stronie internetowej producenta.