Plus siedziba

Klienci Plush również skorzystają z 5G

Od momentu, kiedy operator sieci Plus rozpoczął komercyjne świadczenie usługi dostępu do sieci 5G minął już ponad miesiąc. Przez ten czas poczyniono pracę, by udostępnić sieć dla kolejnej grupy abonentów – korzystających z oferty Plush.

5G w Plush już od 18 czerwca

Zgodnie z przesłanym komunikatem, począwszy od dnia 18 czerwca abonenci ofert Plush Abonament i Plush Internet otrzymają dostęp do sieci 5G udostępnianej na częstotliwości 2600 MHz. Będzie to kolejna grupa, po klientach usług abonamentowych Plusa i Cyfrowego Polsatu, a także korzystających z usług operatora wirtualnego Otvarta, która otrzymała możliwość korzystania z sieci najnowszej generacji.

Co istotne, korzystanie z niej nie wymaga podjęcia ze strony abonentów szczególnych kroków – do momentu końca trwania okresu promocyjnego sieć 5G dostępna jest dla wszystkich korzystających z wymienionych ofert.

Plush 5G

Jak skorzystać z 5G w Plus?

By korzystać z możliwości 5G należy spełnić kilka kryteriów, które na dzień dzisiejszy są dla bardzo wielu klientów operatora skutecznym ograniczeniem. Po pierwsze, należy przebywać w miejscu, w którym obecnie udostępniono zasięg 5G (Warszawa, Łódź, Katowice, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Wrocław), a po drugie, posiadać jedno z urządzeń obsługujących pasmo, na którym nadaje operator – smartfony Huawei Mate Xs, Huawei P40, Huawei P40 Pro, Motorola Edge oraz dostępne w ofercie plusa routery produkcji ZTE oraz Huawei, dedykowane do odbioru 5G w sieci tego operatora.

Klienci Plush również skorzystają z 5G

Jesteś w gronie szczęśliwców? Korzystaj śmiało!

Jeśli tak się złożyło, że mieszkasz w jednym z miejsc, w którym dostępna jest sieć 5G Plusa oraz posiadasz stosowne urządzenie i jesteś abonentem tego operatora, to właściwy moment by rozpocząć korzystanie z dobrodziejstw sieci najnowszej generacji. Większa przepustowość sprawia, że treści dostępne w internecie będą pobierane szybciej, a mniejsze opóźnienia to solidny atut w grach wieloosobowych. Oczywiście, to tylko przykładowe zastosowania – z pewnością każdy zainteresowany będzie w stanie wymienić ich jeszcze więcej.

Udostępnienie sieci 5G abonentom Plush to kolejny etap rozwoju oferty tego operatora. Trwający obecnie okres promocyjny z pewnością kiedyś dobiegnie końca, a to będzie oznaczało, że do dalszego korzystania z 5G wymagane będzie zmigrowanie do jednej z dedykowanych taryf w ofercie operatora. Warto zatem, o ile tylko mamy taką możliwość, testować nową technologię wnikliwie i dokładnie.

Szczegółowe informacje o dostępie do sieci 5G dla abonentów Plusa dostępne są tutaj.