Zdjęcia Google z nowym edytorem, wyposażonym w Sztuczną Inteligencję

Zdjęcia Google z nowym edytorem, wyposażonym w Sztuczną Inteligencję

Prezentacja najnowszych smartfonów serii Google Pixel była wymarzoną okazją ku temu, by pochwalić się najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie tworzenia oprogramowania dla systemu Android. Jedna z ważniejszych aplikacji w portfolio producenta systemu, Zdjęcia Google, doczekała się uzupełnienia o szereg funkcji edycyjnych, przydatnych w codziennym użytkowaniu.

Król fotografii? Smartfon!

W 2020 roku nie ma już absolutnie żadnych wątpliwości co do tego, że najlepszym aparatem jest ten, który mamy w swoim smartfonie. To właśnie on pozostaje zawsze na wyciągnięcie ręki, a uwiecznienie danej sytuacji przy jego pomocy wymaga jedynie skierowania smartfona w odpowiednim kierunku i wciśnięcia przycisku aktywującego elektroniczną migawkę. Co jednak w sytuacji, gdy chcielibyśmy coś poprawić w takim zdjęciu?

Z pomocą przychodzą zarówno potężne kombajny do edycji zdjęć, dostępne na komputerach, jak i proste aplikacje, obsługiwane równie intuicyjnie co sam smartfonowy aparat. Do grona tych drugich właśnie dołączają Zdjęcia Google, jednak jak przekonuje firma, ma to być narzędzie proste, ale potężne zarazem.

Uczenie maszynowe a Zdjęcia Google – połączenie idealne?

Najważniejszą nowością w aplikacji Zdjęcia Google dla systemu Android, jest możliwość ulepszania zdjeć przy pomocy jednego kliknięcia. Wystarczy wskazać odpowiednią opcję w menu aplikacji, by algorytmy dopieściły naszą fotografię w sposób w pełni automatyczny. Dzięki treningowi z wykorzystaniem uczenia maszynowego, oprogramowanie potrafi rozpoznawać popularne scenerie, dopisując parametry fotografii w taki sposób, by uwiecznione obiekty zaprezentowały się jak najlepiej.

Zdjęcia Google
fot. Google

Sztuczna Inteligencja w aplikacji Zdjęcia Google potrafi, między innymi, dopasować jasność, kontrast czy zastosować efekty fotografii portretowej. Dodatkowo, aplikacja będzie wyświetlała sugestie, w jaki sposób najlepiej wyedytować zrobione zdjęcie.

Zdjęcia Google
fot. Google

A co, jeśli wiem lepiej? Pobaw się suwakami

Rozbudowując opcje edytora pomyślano również o tych amatorach fotografii, którzy niczym zwolennicy manualnych skrzyni biegów w samochodach, wolą mieć pełną kontrolę nad aplikacją. Zdjęcia Google pozwolą, przy pomocy doskonale znanych suwaków, dopasować jasność, kontrast, nasycenie balans bieli i nie tylko.

Zdjęcia Google
fot. Google

Nowe funkcjonalności będą udostępniane stopniowo kolejnym użytkownikom oprogramowania od Google. Jeśli jeszcze nie możecie z nich korzystać, należy uzbroić się w cierpliwość. Powinny pojawić się w najbliższym czasie.