Nowa kamera zewnętrzna Netatmo z funkcją alarmu
Nowa kamera zewnętrzna Netatmo z funkcją alarmu | materiały prasowe

Zewnętrzna kamera od Netatmo od teraz w wersji z alarmem

Jeśli miałbym do czegokolwiek porównać sprzęt od Netatmo, to byłyby to sprzęty od Apple. Kupując inteligentne urządzenia francuskiej firmy można poczuć ten sam emejzing, co u amerykańskiego giganta. Przy okazji premiery nowej kamery zewnętrznej z alarmem, Netatmo ma okazję potwierdzić mój odbiór. Czy tak będzie?

Testy, testy

Czekam na moment, kiedy kurier zadzwoni do moich drzwi i wręczy mi testowy sprzęt. Powinno to się wydarzyć już niebawem. Moje oczekiwanie związane jest z zachęcającą informacją prasową od Netatmo. Nowe urządzenie z linii Security zapowiada się bardzo ciekawie, ale jako typowy sceptyk – zanim wydam ostateczny werdykt – muszę przekonać się na własnej skórze o wszystkich ciekawych funkcjach, jakie oferuje sprzęt.

Kamera od Netatmo wyróżnia się schludnym wyglądem
Kamera od Netatmo wyróżnia się schludnym wyglądem | materiały prasowe

Prostota zawsze się sprawdza

Kamera Zewnętrzna z Alarmem ma prostą bryłę i wyróżnia się na tle podobnych urządzeń. Producent zapewnia, że jej budowa gwarantuje trwałość i niezawodność. Ponieważ to kamera zewnętrzna, nie mogło zabraknąć odporności na deszcz i wilgoć.

Netatmo przekonuje, że prosta będzie także instalacja i konfiguracja urządzenia. Czy tak będzie okaże się podczas testów. Opierając się na opinii Kacpra, który testował kamerę domową tej samej firmy można założyć, że rzeczywiście tak będzie.

Alarm jako killer feature

Netatmo postanowiło zaoferować wbudowany system alarmowy, który ma gwarantować użytkownikowi bezproblemową obsługę i poczucie bezpieczeństwa. Założyciel firmy, Fred Potter, powiedział:

Kamera Zewnętrzna z Alarmem zwiększa bezpieczeństwo w domu i pozwala użytkownikowi na odstraszenie intruza przed jego próbą wejścia do domu. (…) Stanowi ona użyteczny i niezawodny produkt, działający bez subskrypcji czy uciążliwych powiadomień z jednoczesnym zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych użytkowników.

Kamera Netatmo ma realizować powyższe założenia poprzez analizę chronionego obszaru w czasie rzeczywistym z uwzględnieniem czy w polu jej widzenia znajduje się zwierzę, człowiek czy może samochód. Jeśli kamera wykryje intruza, użytkownik będzie mógł zdalnie go odstraszyć wykorzystując sygnał dźwiękowy o głośności 105 dB.

Intruz będzie miał spory problem by ukryć się przed Netatmo
Intruz będzie miał spory problem by ukryć się przed Netatmo | materiały prasowe

Do alarmu kilka dodatków

Kamera zewnętrzna jest wyposażona w szerokokątny obiektyw z polem widzenia sięgającym 20 metrów. Wszystko w jakości Full HD i z technologami, dla których warunki pogodowe nie będą stanowiły problemu (silne słońce czy deszcz). O ochronę podczas nocy zadba system noktowizyjny z podczerwienią.

Działanie w nocy zapewni system noktowizyjny i silne światło doświetlające
Działanie w nocy zapewni system noktowizyjny i silne światło doświetlające | materiały prasowe

Ciekawym wyróżnikiem może być możliwość konfigurowania różnych parametrów kamery. Dostępne są odrębne scenariusze związane z wykrywaniem osób, samochodów lub zwierząt, w których określa się czy kamera ma wysyłać powiadomienie i nagrywać wideo.

Funkcja strefy alarmowania daje możliwość określenia monitorowanych stref, np. wokół szopy w ogrodzie, głównej bramy czy bramy garażowej. Kamera powiadamia wówczas tylko o incydentach mających miejsce w predefiniowanej przestrzeni.

Z poziomu kamery Netatmo można ustalić jaki obszar będzie obserwowany
Z poziomu kamery Netatmo można ustalić jaki obszar będzie obserwowany | materiały prasowe

Kamera od Netatmo jest kompatybilna z zestawem Apple HomeKit, Amazon Alexa i Google Home, bazującym na Asystencie Google. W ten sposób użytkownik może tworzyć niestandardowe scenariusze.

Dostępność i koszty

Producent zapewnia, że jedynym kosztem będzie zakup urządzenia. Nie ma konieczności wykupywania dodatkowych opcji czy płacenia abonamentu. Jest to nieco inny wybór niż ogólny trend na rynku, ale ma prawo się sprawdzić. W pudełku ma znaleźć się wszystko, co jest potrzebne do uruchomienia i eksploatacji sprzętu (włączając w to kartę microSD).

Kamera Zewnętrzna z Alarmem będzie dostępna w przedsprzedaży na stronie producenta i u partnerów firmy Netatmo, a w salonach sprzedaży pojawi się od 9 czerwca. Cena została ustalona na poziomie 1649 zł.

Niebawem pojawi się u nas jej recenzja. Być może macie jakieś pomysły na testy kamery, które będę mógł wykorzystać podczas jej recenzowania? Jeśli będą wykonalne to chętnie je wcielę w życie, tylko dajcie znać w komentarzach.