ZTE prezentuje nowy dekoder do IPTV i OTT. Zobaczymy go w Polsce?

ZTE prezentuje nowy dekoder do IPTV i OTT. Zobaczymy go w Polsce?

Telewizja IPTV i OTT to coraz popularniejsze rozwiązanie. Wystarczy szybki internet, by korzystać z wszystkich usług, które do tej pory były dostępne wyłącznie dla abonentów telewizji kablowej i satelitarnej. ZTE właśnie zaprezentowało urządzenie, które wkrótce może trafić do naszych domów, o ile tylko zdecydujemy się na telewizję internetową.

Wysoka rozdzielczość, szybkie WiFi i Android TV

Urządzenie zaprezentowane przez ZTE na targach MWC, oznaczone jako ZTE ZXV10 B8655V6-H, potrafi wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K, co stanowi sporą przewagę nad podobnymi rozwiązaniami tego typu, gdzie standardem jest rozdzielczość Full HD. Jako że większa rozdzielczość wymaga większej przepustowości łącza, pamiętano również o zaopatrzeniu dekodera w odpowiednio szybki standard komunikacji bezprzewodowej. Dekoder ZTE, zgodnie ze specyfikacją techniczną, wspiera WiFi 6.

Za warstwę multimedialną i możliwości smart TV odpowiada zainstalowany system operacyjny – Android TV, dzięki któremu oferta telewizji OTT i IPTV może zostać uzupełniona o serwisy z wideo na żądanie, w tym tak popularne jak Netflix, YouTube czy HBO GO.

Dekoder IPTV fot. ZTE
fot. ZTE

Cena i dostępność zależne od operatorów

Podobnie jak w przypadku większości tego typu dekoderów, rozwiązanie ZTE nie trafi do wolnej sprzedaży. Nie ma bowiem sensu kupowania dekodera OTT czy IPTV bez odpowiedniej usługi, która tenże dekoder zaopatrzy w treści multimedialne. Oznacza to, że ZTE ZXV10 B8655V6-H pojawi się wyłącznie w ofercie operatorów telewizji, świadczących usługi w standardach OTT i IPTV.

O tym, czy któryś z polskich operatorów zdecyduje się na sięgnięcie po chińskie rozwiązanie, przekonamy się zapewne już wkrótce.