Meta Quest Pro
Meta Quest Pro (źródło: UploadVR)

Aktualizacja v47 ucieszy przede wszystkim posiadaczy Meta Quest Pro

Meta nie próżnowała przez ostatnie tygodnie, tworząc nową aktualizację do swoich headsetów VR. Co znajdziemy w ostatniej tegorocznej aktualizacji systemowej dla gogli Meta Quest?

Nowości w Meta Quest Pro

Jak można było się spodziewać, najwięcej uwagi w grudniowej aktualizacji systemowej poświęcono nowym goglom, czyli headsetowi Meta Quest Pro. Najciekawszą nową funkcją wydaje się możliwość odtwarzania własnej muzyki i podcastów z dowolnej aplikacji, podczas rozgrywki w grach. Szkoda, że funkcja ta nie trafiła również do gogli Meta Quest 2 – może w kolejnej aktualizacji się to uda?

Oculus Meta Quest 2 Meta Quest Pro Aktualizacja v47
Nowa eksperymentalna funkcja Meta Quest Pro | Źródło: Meta

Meta rozbudowuje również środowisko rzeczywistości mieszanej, czyli chyba głównej funkcji nowych gogli Facebooka. Od tej pory posiadacze Meta Quest Pro mogą nagrywać swoje poczynania w rzeczywistości mieszanej, co wygląda praktycznie tak samo, jak w przypadku nagrywania rozgrywki z gier – wystarczy wejść do podręcznego menu systemowego i kliknąć odpowiedni przycisk.

Udostępnij swoją listę życzeń!

Teraz pora na opcje „dla wszystkich”, a nie tylko dla posiadaczy najdroższych gogli Meta. Na pierwszy ogień idzie funkcja udostępniania znajomym swojej listy życzeń (zarówno w sposób „ogólny”, jak i bezpośrednio przy pomocy linku), a także możliwość kupowania lub otrzymywania kart podarunkowych.

Po co? Moim zdaniem może być całkiem przydatna, patrząc na to, ile razy publiczna lista życzeń moich znajomych na Steam, pomogła mi w kupowaniu prezentów urodzinowych i świątecznych najbliższym znajomym.

Przeprojektowana aplikacja mobilna

Meta ciągle pracuje również nad ulepszeniami swojej aplikacji mobilnej, której już od dawna nie mam nic do zarzucenia. W najnowszej aktualizacji firma skupia się głównie na aspekcie wizualnym – przeprojektowała między innymi pierwszą stronę aplikacji, gdzie znajdziemy więcej informacji na temat naszych znajomych, a także nowy widżet informujący nas o stanie naładowania gogli i kontrolerów.

Oculus Meta Quest 2 Meta Quest Pro Aktualizacja v47
Nowy wygląd aplikacji Meta Quest | Źródło: Meta

Lustra i wiele więcej

Na sam koniec Meta chwali się lustrami w Horizon Home, które mają pomóc nam w stylowym ubraniu swojego awatara, a także kilkoma innymi pomniejszymi nowościami, jak przeprojektowany wygląd naszej biblioteki aplikacji, a także nowe sposoby na wyszukiwanie i filtrowanie gier (nareszcie!). Oprócz tego liczyć możemy na zatrzęsienie innych, mniejszych poprawek.

Jest to ostatnia tegoroczna aktualizacja systemowa dla rodziny gogli Meta Quest. Co ważne, na tym wsparcie dla urządzeń VR Meta się nie kończy – w przyszłym roku spodziewać się możemy kolejnych nowości w Quest 2 i Quest Pro!