Alexa
fot. Unsplash.com

Alexa zyskała ciekawe funkcje dla fanów muzyki i nie tylko

Amazon nieustannie dba o rozwój swojej asystentki głosowej i wzbogaca ją o nowe funkcje każdego miesiąca. Dzięki najnowszej aktualizacji właściciele inteligentnych sprzętów z Alexą mogą cieszyć się kilkoma ciekawymi opcjami.

Alexa, chodź ze mną!

Amazon podaje, że użytkownicy urządzeń z Alexą przesłuchali w tym roku miliardy godzin muzyki, podcastów i audycji radiowych z wykorzystaniem tych sprzętów. W związku z tym, producent postanowił dodać funkcję, która pozwoli z łatwością cieszyć się muzyką w całym domu, a także poza nim.

Asystentka nauczyła się bowiem rozpoznawać komendy typu „Alexa, przenieś odtwarzanie do kuchni” („Alexa, move my music to the kitchen”), dzięki którym użytkownik nie musi wyciągać smartfona by zmienić głośnik, na którym jest aktualnie odtwarzana jego ulubiona piosenka. Umożliwiono także zapauzowanie muzyki w jednym pomieszczeniu i wznowienie jej od tego samego miejsca po przejściu do innego pokoju.

Posiadacze słuchawek Echo Buds lub systemu samochodowego Echo Auto mogą także zabrać swoją muzykę poza własne cztery ściany. Wystarczy poprosić Alexę o przełączenie muzyki na słuchawki lub do auta, a odtwarzanie z głośników w domu zostanie wstrzymane i automatycznie rozpocznie się na urządzeniu, które mamy przy sobie.

Amazon Echo (4. generacji) fot. oiot.pl
Amazon Echo (4. generacji) fot. oiot.pl

Rozrywka przed telewizorem

Alexa zyskała także kilka nowych funkcji, które ułatwią jej użytkownikom dostęp do rozrywki. Od teraz można ją poprosić o włączenie sugerowanego serialu lub filmu na Netfliksie bądź włączenie… TikToka. Tak, dokładnie, użytkownicy urządzeń Fire TV mogą teraz oglądać TikToki Tabletowo na dużym ekranie. Niestety, obie z powyższych funkcji są obecnie dostępne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Miejmy nadzieję, że pojawią się one wkrótce także u nas.

Europejczykom postanowiono natomiast udostępnić funkcję związaną z innym elementem kultury amerykańskiej, czyli sportem. Za pomocą asystentki głosowej Amazonu możemy teraz odtwarzać ekspercką analizę meczów futbolu amerykańskiego – The Two-Minute Drill.  Co prawda, popularność tej funkcji na starym kontynencie raczej nie będzie ogromna, lecz to wciąż bardzo miły dodatek.