Fire TV Stick i Fire TV Stick 4K Max wreszcie w Polsce! Jakie są ich ceny?

Fire TV Stick i Fire TV Stick 4K Max wreszcie w Polsce! Jakie są ich ceny?

2 marca 2021 roku w Polsce oficjalnie zadebiutował polski Amazon. Amazon.pl miał podbić serca klentów świetnymi promocjami i turbo szybką dostawą, tymczasem – póki co – odnoszę wrażenie, że największym wydarzeniem z nim związanym było wprowadzenie Amazon Prime do naszego kraju. Czas na kolejną nowość – w Polsce oficjalnie debiutują odtwarzacze multimedialne Amazonu, tj. Fire TV Stick i Fire TV Stick 4K Max.

Fire TV Stick i Fire TV Stick 4K Max – co to za sprzęt?

Fire TV Stick to nic innego, jak zaawansowany odtwarzacz multimedialny, który wpinamy do portu HDMI w telewizorze. Dzięki niemu otrzymujemy dostęp do preinstalowanych aplikacji rozrywkowych, takich jak międzynarodowe platformy: Netflix, Prime Video, Apple TV, YouTube czy też polskie: Player, CANAL+, Polsat Go, Polsat Box Go czy WP Pilot. Są też serwisy muzyczne, jak Spotify czy Amazon Music. Oczywiście, w przypadku każdej usługi, należy wykupić osobną subskrypcję.

Główną różnicą pomiędzy oboma stickami jest obsługiwana rozdzielczość strumieniowania materiałów. Fire Stick TV obsługuje wyświetlanie treści w jakości Full HD, natomiast Fire Stick TV 4K Max, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia oglądanie multimediów w jakości 4K

Oczywiście drugi z nich jest też bardziej zaawansowany – jest wyposażony w czterorodzeniowy procesor 1,8 GHz i może się pochwalić obsługą HDR, HDR10+, Dolby Vision, Dolby Atmos i WiFi 6, podczas gdy podstawowy Fire TV Stick oferuje tylko HDR i Dolby Atmos oraz czterordzeniowy procesor o niższym taktowaniu – 1,7 GHz.

Menu po polsku, Alexa – tylko po angielsku

Z racji tego, że oba urządzenia debiutują w Polsce w wersji międzynarodowej, menu wyświetlane będzie w języku polskim. Niestety, cały czas Alexa nie potrafi przemówić w naszym rodzimym języku, co oznacza, że trzeba będzie obsługiwać asystenta Amazonu po angielsku – a to przyda się zwłaszcza w przypadku korzystania z pilota Alexa Voice Remote, który dołączony jest do zestawu, niezależnie od wybranego modelu sticka.

Asystentka Alexa pozwoli nie tylko obsługiwać głosowo platformę Amazon Prime Video, ale też sprawdzić pogodę, kalendarz, jak również sterować urządzeniami podłączonymi do Smart Home.

Fire TV Stick i Fire TV Stick 4K Max wreszcie w Polsce! Jakie są ich ceny?

Cena i dostępność Fire TV Stick i Fire TV Stick 4K Max w Polsce

Oba urządzenia znajdziecie na polskim Amazonie w cenach wynoszących:

Przedsprzedaż już trwa, natomiast sprzedaż właściwa ruszy 17 listopada.