Alexa
fot. Unsplash.com

Co nowego u Alexy? Dowiemy się już za kilka dni

Na 24 września zaplanowano prezentację najnowszych nowości firmy Amazon. Czy zaprezentowane zostaną nowe funkcje asystenta Alexa i nowe urządzenia z nim na pokładzie? Wiele na to wskazuje.

Wiemy, że nic nie wiemy

Z zaproszenia na internetową prezentację, jakie trafiło do największych technologicznych redakcji na świecie nie dowiadujemy się żadnych konkretów. Wiemy jedynie, że wydarzenie odbędzie się 24 sierpnia o godzinie 19:00 i będzie dostępne wyłącznie dla zaproszonej grupy dziennikarzy. Czy to oznacza, że firma szykuje sporą niespodziankę? Istnieje taka możliwość.

Amazon Alexa: nowości jak co roku

O tym, że podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane nowe możliwości Alexy oraz najprawdopodobniej nowe urządzenia do jej obsługi, świadczy przebieg analogicznych prezentacji organizowanych w latach ubiegłych. Dla przykładu, jesienią 2019 roku zaprezentowano trzecią generację głośnika Amazon Echo, dedykowany bardziej wymagającym odbiorcom Echo Studio i inteligentny wyświetlacz Echo Show 8. Niestety, treść tegorocznego pokazu, w dalszym ciągu, pozostaje niespodzianką.

Amazon Echo Alexa

Jako że, oficjalnie, usługi Amazonu nie są dostępne w Polsce, nie mamy możliwości zrelacjonować opisywanego wydarzenia. Będziemy jednak uważnie śledzić pojawiające się w zagranicznych informacje na jego temat. Jeżeli tylko pojawią się materiały, którymi będziemy mogli się podzielić, niezwłocznie o tym napiszemy.

Alexa to obecnie jeden z najpopularniejszych asystentów głosowych na świecie, wspierany nie tylko przez urządzenia Amazonu, ale też całą plejadę urządzeń firm trzecich. Szkoda, że z pełnych możliwości systemu nie możemy korzystać w naszym ojczystym języku. Czy w najbliższym czasie, na przykład po prezentacji 24 września, ta sytuacja ulegnie zmianie? Niestety, nic na to nie wskazuje.