Amazon Blink Mini - tania kamerka o wielu zastosowaniach

Amazon Blink Mini – tania kamerka o wielu zastosowaniach

Blink – rodzina kamer do monitoringu domowego, za którą stoi Amazon, właśnie zyskała nowego członka. Wkrótce do sprzedaży trafi Blink Mini – niewielkie i stosunkowo tanie urządzenie, o sporych możliwościach.

Ekosystem Amazonu ciągle się rozrasta

System inteligentnego domu skoncentrowany wokół Amazon Alexa rozrasta się bardzo dynamicznie, stając się jedną z bardziej interesujących opcji na rynku, choć ze względu na brak możliwości obsługi w języku polskim nie cieszy się u nas popularnością. Być może dzięki takim urządzeniom jak Blink Mini uda się to zmienić – są nie tylko skuteczne, ale też nie zrujnują domowego budżetu.

blink mini
fot. Amazon

Mała, ale potrafi wiele

Kamera Amazon Blink Mini to urządzenie rejestrujące obraz w rozdzielczości 1080p, wyposażone w diody podczerwieni, dzięki czemu może pracować również w ciemności. Dysponuje detekcją ruchu oraz dwustronną komunikacją głosową, dzięki czemu można przy jej pomocy rozmawiać z osobami, które w swoich smartfonach zainstalują aplikację Blink. Poza aplikacją, do obserwacji obrazu można używać również głośników systemu Alexa, wyposażonych w ekrany, na przykład Echo Show. Przy ich pomocy można również aktywować i dezaktywować kamerkę.

Blink Mini nie został wyposażony we własne źródło zasilania – wymaga ciągłego podłączenia do sieci.

blink mini
fot. Amazon

Blink Mini – niewielkie urządzenie, niewielka cena

Najnowsza kamera Amazonu pojawi się w sklepie już niedługo, w cenie 35 dolarów (przy zakupie dwóch można liczyć na rabat w wysokości 5 dolarów). Jak za urządzenie o sporych możliwościach, cena z pewnością nie jest wygórowana, a wręcz przeciwnie, to jedna z najciekawszych dostępnych opcji.

blink mini
fot. Amazon

Kamery monitoringu domowego – potrzeba czy fanaberia?

O tym, czy rzeczywiście potrzebujemy urządzeń monitoringu domowego można rozprawiać przez długi czas. Pewne jest, że przydadzą się zwłaszcza w nieruchomościach narażonych na włamanie, w szczególności w zabudowie jednorodzinnej. Przydatne są również jako niedrogi zamiennik niani elektronicznej czy do monitoringu zwierząt domowych.

Potrzeby są więc ściśle zindywidualizowane, jednak zastosowań jest na tyle sporo, a koszt urządzenia na tyle niewielki, że warto rozważyć jego zakup, choćby dla własnego spokoju.