Amazon Echo (4. generacji) fot. oiot.pl
Amazon Echo (4. generacji) fot. oiot.pl

Amazon szykuje coś nowego! Co takiego? Dowiemy się jeszcze w tym miesiącu

Po wakacyjnej przerwie, wraz z nadejściem września, namnożyło się przeróżnych wydarzeń, podczas których producenci prezentują nowe produkty, usługi i koncepcje. Jedno z takich wydarzeń, już wkrótce, przyniesie nowości od Amazonu. Pytanie tylko, co konkretnie?

Jak przyzwyczaiły nas wydarzenia z poprzednich lat, jesienne prezentacje Amazonu obfitowały w urządzenia kompatybilne z asystentem głosowym Alexa. Nie ma zatem podstaw by myśleć, że w tym roku będzie inaczej. Co prawda na tę chwilę możemy się jedynie domyślać, co zostanie ujawnione, a prezentacja, z całą pewnością, zaskoczy nam czyś ciekawym, jednak na konkrety przyjdzie pora dopiero wtedy, gdy w sieci udostępnione zostaną pierwsze relacje z wydarzenia.

Będą nowe głośniki Echo?

Podstawowym pytaniem jest to, czy w ramach prezentacji obejrzymy nowe głośniki z serii Amazon Echo. Obecna na rynku, czwarta generacja w dalszym ciągu wygląda świeżo i elegancko, jednak nie można oprzeć się wrażeniu, że producent ma jeszcze sporo do poprawy. Osobiście, po testach jednego z takich głośników, doszedłem do wniosku, że choć ogólnie jest bardzo fajną konstrukcją, tak przydałaby mu się poprawa parametrów odtwarzania muzyki, czy lepsze mikrofony. Te obecnie stosowane, na tle konkurencji, nie prezentują się szczególnie okazale.

A może dzwonki Ring?

Kolejną nowością, która może zostać zaprezentowana jeszcze w tym miesiącu, są nowe dzwonki produkowane pod marką Ring. To zupełnie nowy segment rynku, dlatego usprawnienia produktów mogłyby sprawić, że Amazon zyska nad konkurencją sporą przewagę.

Usługi i ciekawe patenty

Równie prawdopodobna, co powyższe, jest prezentacja zmian w istniejących usługach oferowanych przez markę Amazon, bądź czegoś zupełnie nowego. Istnieje również możliwość, że podczas prezentacji nie zabraknie rozwiązań koncepcyjnych, które trafią do sprzedaży w dalszej przyszłości, a niektóre pewnie wcale.

Kiedy to wszystko?

Zaproszone na wydarzenie specjalne redakcje dostały informację, że prezentacja jesiennych nowości Amazon będzie miała miejsce 28 września o godzinie 18:00 polskiego czasu. Ze swojej strony deklarujemy, że tego dnia będziemy trzymali rękę na pulsie, a gdy tylko pojawi się coś ciekawego, z pewnością o tym napiszemy.