Anime Bandai Namco na HTC Viveport

Bandai Namco Pictures rozpoczyna współpracę z HTC Viveport. W przygotowaniu gry VR oparte na popularnych anime

Wirtualna rzeczywistość cieszy się coraz to większym zainteresowaniem wśród graczy i nie tylko. Nic więc dziwnego, że producenci sprzętu i oprogramowania VR, próbują nas przekonywać do swoich produktów przy pomocy nowych treści, bazujących na znanych tytułach.

Anime od Bandai Namco na HTC Viveport

Nie skłamię pisząc, że nie jestem zbyt dużym znawcą anime. Ba, można nawet powiedzieć, że jestem w tym temacie kompletnym laikiem, bo w swoim życiu widziałem zaledwie kilka tego typu seriali czy filmów. Jestem jednak przekonany, że wielu graczy i fanów anime ucieszy fakt nowej współpracy pomiędzy HTC i Bandai Namco.

Partnerstwo to ma zaowocować treściami anime Bandai Namco na cieszącej się rosnącą popularnością platformie HTC Viveport. Również samo Bandai Namco Pictures powinno na tej kolaboracji skorzystać, ponieważ firma będzie mogła prezentować swoje treści znacznie większemu gronu odbiorców na całym świecie.

HTC Viveport

Współpracę ogłosił Joseph Lin (prezes platformy VIVEPORT) takimi o to słowami:

„Przyszłość wirtualnej rzeczywistości polega na dostarczaniu wyjątkowych doświadczeń i eksplorowaniu nieograniczonych możliwości. Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy pierwszym partnerem VR studia BN Pictures. Dzięki tej współpracy przeniesiemy animowaną treść na wyższy poziom i przesuniemy granice, aby uwolnić pełny potencjał wirtualnej rzeczywistości. W ciągu najbliższych kilku miesięcy treści anime zostaną udostępnione na platformie Viveport, a nasi odbiorcy zyskają więcej wirtualnych doświadczeń. Wkrótce będziemy mogli ogłosić jeszcze więcej ekscytujących nowości!”

Kooperacja pomiędzy obydwoma firmami ma na samym początku polegać na integracji animowanych treści, rozwijaniu i dystrybucji materiałów obu firm. Jest również duża szansa, że dzięki partnerstwu Bandai Namco Pictures i HTC Viveport powstaną również kompletnie nowe anime, które rozwiną portfolio obydwu firm.

To już kolejna w ostatnim czasie współpraca HTC z zewnętrzną firmą. Dosłownie parę dni temu HTC nawiązało partnerstwo z serwisem iFixit, dzięki któremu samodzielna naprawa starszych modeli gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive będzie znacznie prostsza i tańsza.