Anker Soundcore Frames - wyjątkowe okulary z głośnikami

Anker Soundcore Frames – wyjątkowe okulary z głośnikami

Okulary do słuchania muzyki, jakkolwiek to brzmi, nie są niczym nowym. Swoje urządzenia tego typu zaprezentowała między innymi firma Huawei (Huawei X Gentle Monster Eyewear II), Bose (Bose Frames) czy Razer (Razer Anzu). Teraz do tego grona dołącza marka Anker, w ofercie której pojawił się model Soundcore Frames.

Anker to firma, którą warto znać

W ofercie Ankera znajdziemy masę różnych, z reguły ciekawych urządzeń, w dodatku bardzo dobrze wycenionych. Sama od 1,5 roku mam okazję korzystać z jednego z produktów tej marki, a konkretnie małego projektora Anker Nebula Apollo, i jestem pod wrażeniem, jak dobrej jakości głośniki ma w sobie to maleństwo – a jeszcze dodatkowo świetnie sprawdza się do odtwarzania materiałów wieczorami.

Mając takie doświadczenie z Ankerem śmiem twierdzić,, że nowość w postaci Anker Soundcore też może być urządzeniem, które zaoferuje dobrej jakości dźwięk. A to właśnie ten aspekt okularów, w przypadku tego modelu, będzie wręcz kluczowy.

Okulary z wymiennymi zausznikami

Zacznijmy może od tego, co w Anker Soundcore Frames jest wyjątkowego. Firma stwierdziła bowiem, że fajnie będzie dać użytkownikom możliwość zmiany wyglądu okularów za sprawą wymiennych części oprawek – i trudno nie odnieść wrażenia, że jest to pójście w dobrym kierunku.

Frontowa część okularów, czyli tarcza okularowa, dostępna będzie w 10 różnych wersjach (takowe będzie można dokupować osobno – po 50 dolarów za sztukę). W każdym przypadku zauszniki pozostają jednak takie same – czarne. Bo to właśnie w nich, jak łatwo wywnioskować, znajduje się cała elektronika.

Anker Soundcore Frames - wyjątkowe okulary z głośnikami

Co oferują Anker Soundcore?

Przede wszystkim dwa głośniki, umieszczone w zausznikach, by odtwarzany dźwięk dochodził do naszych uszu stereofonicznie. Z racji obecności mikrofonu, przez słuchawki można również przeprowadzać rozmowy przychodzące na podłączony do nich przez Bluetooth smartfon.

Co ważne, konstrukcja spełnia podstawową normę odporności IPX4, a bateria, którą znajdziemy wewnątrz, ma zapewniać do 5,5 godziny odtwarzania muzyki. Sterowanie odbywa się oczywiście z użyciem gestów.

Istotny jest fakt, że dostępne będą różne typy okularów – z filtrem światła niebieskiego, polaryzacją czy korekcyjne.

Cena i dostępność Anker Soundcore

Muzyczne okulary Anker Soundcore Frames kosztują 199,99 dolarów (ok. 800 złotych w prostym przeliczeniu). Taka kwota wydaje się uczciwą za gadżet tego typu.

Też tak uważacie? Jeśli tak, musicie wiedzieć, że wysyłka okularów do pierwszych klientów rozpocznie się już niebawem, bo w połowie listopada.

Okulary możecie dopasować do siebie na stronie Anker. Oczywiście, żeby to zrobić, należy umożliwić komputerowi dostęp do kamery.

Anker Soundcore Frames - wyjątkowe okulary z głośnikami