Przenośna stacja zasilania SOLIX C800 Plus (źródło: Anker)
Przenośna stacja zasilania SOLIX C800 Plus (źródło: Anker)

Anker pokazał nową przenośną stację zasilania. Ma idealnie sprawdzić się na kempingu

Firma Anker zaprezentowała nowy model przenośnej stacji zasilania. SOLIX C800 Plus to pudełko wyposażone w poręczny uchwyt oraz lampę kempingową, które zapewni dostęp do zasilania elektrycznego podczas wypadów w plener.

Stacja zasilania idealna na kemping

Anker to chińska firma specjalizująca się w różnorodnych rozwiązaniach obejmujących ładowarki czy powerbanki, która podczas targów CES zaprezentowała nową, przenośną stację zasilania SOLIX C800 Plus. Zdaniem producenta idealnie sprawdzi się podczas kempingów. Urządzenie zostało wyposażone w wygodną lampę LED o trzech stopniach natężenia światła oraz drążek teleskopowy, który może posłużyć jako stojak na lampę lub kijek do selfie.

Nowa stacja zasilania otrzymała akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy (LiFePO), którego pojemność sięga 768 Wh, a moc 1200 W. Istnieje jednak możliwość uzyskania mocy na poziomie 1600 W, dzięki technologii SurgePad, dedykowanej dla nieco bardziej wymagających urządzeń w postaci lodówek czy mikrofalówek.

Przenośna stacja zasilania SOLIX C800 Plus (źródło: Anker)
Przenośna stacja zasilania SOLIX C800 Plus (źródło: Anker)

Wydajność i funkcjonalność nowości Anker

SOLIX C800 Plus, o masie 9 kilogramów, może jednocześnie zasilać dziesięć różnych urządzeń, dzięki czemu sprawdzi się podczas wyjazdów czy w przypadku chwilowych niedoborów prądu. Posiadane sprzęty można podłączyć za pomocą gniazd, takich jak trzy 120 V i 240 V AC oraz dwóch portów USB-C, dwóch USB-A i gniazda zapalniczki DC. Do urządzenia można także podpiąć panel solarny o mocy 300 W.

Przenośna stacja zasilania zyskała dostęp do technologii ładowania Ankers HyperFlash, dzięki której możliwe jest pełne naładowania akumulatora w ciągu niecałej godziny. Bateria charakteryzuje się wytrzymałością na poziomie 3 tysięcy cykli ładowań. Urządzenie łączy się z dedykowaną aplikacją, gdzie na bieżąco można kontrolować jego działanie.

Anker SOLIX C800 Plus ma być dostępny w marcu 2024 roku, jednak nie jest znana dokładna data, dostępność ani cena nadchodzącego sprzętu.