Robot odkurzający Eufy X9 Pro, źródło: Anker

Anker przywiózł na CES 2023 sporo nowości. W tym ze świata Smart Home

Targi CES 2023 w Las Vegas obfitują w masę nowości ze świata Smart Home. Do ich grona dołączyły urzązenia zaprezentowane przez markę Anker. Wśród nich znalazła się między innymi stacja ładująca Anker 647, robot odkurzającego Eufy Clean X9 Pro oraz bezprzewodowy system monitoringu Eufy Security Smart Wireless.

Stacja ładująca Anker 647, która sama zwinie kable

Anker 647 jest wyposażony w sześć portów AC, trzy USB-C oraz jeden USB-A. Najciekawszy w konstrukcji zdaje się być jednak samozwijający się kabel, co znacząco ułatwia utrzymanie porządku na biurku, który czasami naprawdę trudno utrzymać.

Anker 647 udostępnia zasilanie na poziomie 100 W z czterech portów USB 3.0, dzięki czemu ładowanie smartfona czy laptopa jest szybsze. Możliwe jest jednoczesne ładowanie dziesięciu urządzeń.

Stacja ładująca 647 trafi do sprzedaży w marcu 2023 roku za niecałe 90 dolarów, co w prostym przeliczeniu daje około 400 złotych.

Eufy Clean X9 Pro – mocny robot odkurzający i mopujący

Drugim urządzeniem, które jest dla nas interesujące, to robot odkurzający Eufy Clean X9 Pro, który może się pochwalić technologią Twin-Turbo Powered System Mop Master. Robot, wyposażony w mocny silnik, zapewnia ssanie na poziomie 5500 Pa, co ma się przekładać na dokładne zbieranie kurzu oraz mycie różnych powierzchni.

Użytkownik może nauczyć swojego robota Eufy Clean X9 Pro procedur, dzięki czemu sprzątanie będzie w pełni automatyczne – robot samodzielnie wróci do stacji, oczyści się i wysuszy. Urządzenie trafi na rynek w tym roku i będzie dostępne do kupienia za prawie 900 dolarów (około 4 tysiące złotych).

System bezpieczeństwa Eufy o sporej, rozszerzalnej pamięci

Do grona nowych urządzeń dołączył także nowy system bezpieczeństwa, którego możliwości (w postaci MultiBridge) pozwalają na zapewnianie zasięgu domowej sieci Wi-Fi na odległość wystarczającą, by objąć każdą część domu czy małej firmy.

Dzięki temu systemowi możliwe jest odejście od prowadzenia przewodów od stacji do kamery Eufy, co przenosi się na łatwe zainstalowanie urządzeń. Do działania systemu potrzebne jest tylko jedno gniazdko elektryczne, do którego podłączamy bazę – z nią z kolei łączą się bezprzewodowo wszystkie kamery systemu.

System bezpieczeństwa Eufy Smart Wireless, źródło: Anker
System bezpieczeństwa Eufy Smart Wireless, źródło: Anker

W zestawie systemu bezpieczeństwa zawarto dysk, którego pamięć sięga 1 TB, dzięki czemu możliwe jest rejestrowanie i przechowywanie nagrań z maksymalnie czterech kamer w trybie ciągłym do 30 dni. Pamięć może zostać powiększona do 8 TB, co pozwoli na 6 miesięcy ciągłego zapisu z czterech kamer.

Kamery mają wbudowany moduł sztucznej inteligencji w systemie HybridAI, który umożliwia przetwarzanie danych, co przekłada się na rozpoznawaanie ludzi po twarzach, analizę wyglądu, wykrywanie ludzi, pojazdów, zwierząt oraz paczek.

System bezpieczeństwa Eufy Smart Wireless, źródło: Anker
System bezpieczeństwa Eufy Smart Wireless, źródło: Anker

Data premiery oraz wstępna cena nowego, bezprzewodowego systemu monitoringu Eufy nie została ujawniona. Możecie natomiast zapoznać się z naszą recenzją innego, nieco starszego modelu – eufyCam 2 Pro.