Prototyp Afeela od Sony Honda Mobility na CES 2023
Źródło: Afeela

Afeela wzbudziła zainteresowanie na CES 2023. Czy słusznie?

Afeela jest nowym przedsiębiorstwem, które powstało przy wspólnym wysiłku firm Sony oraz Honda. Ma tworzyć pojazdy elektryczne przyszłości. Prototyp, który pojawił się na CES 2023, wzbudził duże zainteresowanie wśród osób odwiedzających targi w Las Vegas.

Afeela od Sony Honda Mobility

Afeela to pojazd elektryczny, który powstał przy współpracy firm Sony i Honda. Na jego temat pisaliśmy nieco szerzej na łamach portalu Tabletowo.pl, więc nie będę powielał historii oraz wartości związanych z firmą. Zainteresowanych odsyłam do tamtego artykułu.

Na oficjalnej stronie producenta możemy przeczytać podsumowanie z pierwszych dni CES 2023. Wiemy z niego, że prototypowy pojazd przyszłości wzbudził niemałe zainteresowanie odwiedzających – czy słusznie?

Prototyp Afeela od Sony Honda Mobility na CES 2023
Samochód bardzo mi się podoba, jednak najprawdopodobniej, gdy wejdzie do sprzedaży i poznamy jego oficjalną cenę, to spodoba mi się nieco mniej… (Źródło: Afeela)

Odbiór na CES 2023 był pozytywny

Raport wspomina, że osoby odwiedzające stoisko, na którym znajdował się prototyp, były pełne podziwu dla designu pojazdu. Jednocześnie jednak najbardziej zaintrygowani byli nie wyglądem, a panelem „Media Bar”, czyli modułem, który pozwalać będzie temu inteligentnemu samochodowi komunikować się ze światem i ludźmi wokół, jeszcze przed wejściem do pojazdu.

Co to ma oznaczać i w jaki sposób działać? Wciąż nie wiemy, choć – gdybym miał zgadywać – to będzie to miało związek z przednim panelem świetlnym. Przynajmniej tak zakładam na bazie poniższego filmu…

Firma przygotowała sesje, podczas których osoby odwiedzające targi CES 2023 mogły bezpośrednio doświadczyć tego, co Afeela ma do zaoferowania. Podczas tych sesji, odwiedzający komentowali możliwości tego samochodu przyszłości w sposób bardzo pozytywny.

Prototyp Afeela od Sony Honda Mobility na CES 2023
Tył samochodu kojarzy mi się z Porsche. To całkiem przyjemne skojarzenie. (Źródło: Afeela)

Jeden z gości miał nawet powiedzieć, że „to było naprawdę super, mogłem doświadczyć świetnego systemu dźwiękowego oraz pograć w gry. Wydaje mi się, że będzie to niesamowite doświadczenie w samochodzie.” Jeśli poniższy film oddaje choć w połowie wszystkie funkcje, które dostępne będą w ostatecznej wersji samochodu, to wcale się nie dziwię, że pojazd ten został tak ciepło przyjęty.

Samochód jako uniwersalne miejsce komfortu

Firma pragnie sprawić, by przestrzeń w pojeździe nadawała się nie tylko do jazdy. Wnętrze ma bowiem być miejscem zarówno do rozrywki, jak i uczuciowości (ang. emotional space), cokolwiek to oznacza.

Co sądzicie o pojeździe od firm Sony oraz Honda? Wydaje się Wam ciekawszy niż latający pojazd, przygotowany przez Aeroht?

Prototyp Afeela od Sony Honda Mobility na CES 2023
Na oficjalną premierę tego pojazdu przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać… (Źródło: Afeela)