Dystrybutor MIJIA, źródło: Xiaomi
Dystrybutor MIJIA, źródło: Xiaomi

Xiaomi MIJIA C1 – natychmiastowy dystrybutor gorącej wody

Firma Xiaomi jest jednym z najbardziej znanych chińskich producentów urządzeń dla inteligentnego domu, ale i po prostu elektroniki. Jednym z jej najnowszych urządzeń jest dystrybutor wody MIJIA C1 z funkcją szybkiego nagrzewania. Co dokładnie oferuje ten produkt?

Ciepła woda w 3 sekundy

Dystrybutor gorącej wody MIJIA C1 otrzymał funkcję natychmiastowego grzania, dzięki czemu wystarczą 3 sekundy, aby urządzenie podgrzało wodę do zadanej temperatury. Urządzenie Xiaomi ma trzy poziomy temperatury wody, a także zapamiętuje wybraną pojemność nalewanej wody. Zbiornik dystrybutora otrzymał objętość 2,5 litra, co może zapewnić konieczną ilość wody dla kilku osób po jednokrotnym napełnieniu zbiornika.

Możliwe jest nalanie różnej ilości wody. Pierwsza opcja polega na naciśnięciu i zwolnieniu przycisku nalewania wody, gdy w szklance znajdzie się zadowalająca użytkownika pojemność. Taki tryb pozwala na podgrzanie takiej ilości wody, jaka w danym momencie jest potrzebna, co zapobiega jej marnowaniu. Jednorazowe, krótkie naciśnięcie, generuje 250 ml wody, a jednorazowe, ale długie naciśnięcie, uwalnia 500 ml.

Dystrybutor MIJIA, źródło: Xiaomi
Dystrybutor MIJIA C1, źródło: Xiaomi

Smukłość i kompaktowa konstrukcja MIJIA C1

Nowy, dość smukły i kompaktowy produkt Xiaomi skrywa pod swoją białą obudową podwójny element grzewczy, który wykonano z kwarcowych i elektrycznych rurek. Dozownik, o mocy 2200 W, wykorzystuje technologię opierającą się o podwójne grzanie.

Przewód, którymi przepływa podgrzewana woda, jest spiralny i ustawiony pomiędzy dwiema warstwami grzewczych elementów, co zapewnia równomierne podgrzanie wody w czasie jej przepływania. Dodatkowo producent wyposażył MIJIA C1 w kilka istotnych zabezpieczeń, takich jak tryb blokady rodzicielskiej, alarm braku wody oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Dystrybutor MIJIA, źródło: Xiaomi
Dystrybutor MIJIA C1, źródło: Xiaomi

Sama konstrukcja dystrybutora otrzymała cztery przyciski i trzy tryby temperatury: normalną, czyli podgrzaną, przeznaczoną do natychmiastowego wypicia, cieplejszą, dedykowaną przez producenta m. in. do lemoniady, a także przegotowaną, przeznaczoną do zaparzenia napoju.

Cena? 229 juanów, co w bezpośrednim przeliczeniu na złotówki daje ok. 140 złotych.