Halo SleepSure Monitor
Źródło: Halo

SleepSure Monitor, czyli smartband dla bobasa

SleepSure Monitor firmy Halo to produkt, który został zaprezentowany po raz pierwszy na targach CES 2023. Jest to urządzenie monitorujące stan dziecka, informujące rodziców o jego aktywności, temperaturze ciała oraz częstotliwości bicia serca, a wszystko to, aby zapewnić rodzicom i dziecku lepszą jakość snu.

Smartband dla bobasa

Drodzy Czytelnicy, ilu z Was słyszało w ogóle o Halo Sleep? Podejrzewam, że niewiele osób ją kojarzyło, nawet pomimo faktu, że firma działa już na rynku od 25 lat i zdążyła wyrobić sobie renomę eksperta w dziedzinie snu najmłodszych. Jej najnowszy produkt należy do kategorii inteligentnych urządzeń noszonych. Choć nazwa oraz przeznaczenie sugeruje coś na miarę emotional wearables, to mamy do czynienia z pełnoprawnym trackerem.

Co potrafi SleepSure Monitor?

Zacznijmy od tego, że urządzenie jest przeznaczone dla dzieci do 18 miesiąca życia. Po dopasowaniu urządzenia do kończyny dziecka, SleepSure Monitor rozpoczyna swoją pracę, w ramach której sprawdza tętno, temperaturę ciała, rolowanie (obroty dziecka z pleców na brzuch i na odwrót) oraz ruch.

Rodzice z kolei dostają odpowiednie powiadomienia na smartfon, poprzez darmową aplikację HALO, która dodatkowo zapisywać będzie dane z każdego okresu aktywności. Dzięki temu użytkownicy będą mieli możliwość wglądu w to, jak dziecko zachowuje się zazwyczaj oraz porównania danych, które zostały zebrane w ciągu różnych dni i tygodni.

Ponadto opaska ma dwa tryby – domowy oraz w ruchu (ang. On-The-Go Mode), który użytkownicy będą mogli aktywować podczas spacerów czy podróży samochodem. Albo jakimkolwiek innym miejscu, w którym bobas zdecyduje się uciąć sobie drzemkę…

Beta testerzy (czyli rodzice, którzy otrzymali za darmo produkt jeszcze przed jego premierą) są zachwyceni urządzeniem. Na ten moment, pokazywana na stronie produktu średnia wszystkich opinii, wynosi 4,9 gwiazdki.

SleepSure Monitor, czyli smartband dla bobasa
Wszystkie możliwe pomiary, do jakich SleepSure Monitor jest zdolny, na jednym obrazku (źródło: Halo)

Cena i dostępność

SleepSure Monitor na ten moment dostępny jest jedynie w Stanach Zjednoczonych, gdzie został wyceniony na 249,99 dolara. To równowartość niemal 1116 złotych, jednak w przeciwieństwie do urządzeń, takich jak Nix Hydration Biosensor czy Smart Dog Collar, nie jest wymagane ani opłacanie abonamentu, ani dokupowanie jednorazowych wkładek.