HTC Vive XR Elite
Gogle XR Elite (źródło: HTC VIVE)

Premiera HTC Vive XR Elite. Co oferują?

HTC Vive XR Elite to nowe gogle VR znanego producenta, które można już zamówić w przedsprzedaży. Osoby, które zainteresują się sprzętem na tyle, by zamówić go przed 15 lutym 2023, dostaną aż 5 gier startowych w gratisie. Jakie to produkcje i ile trzeba będzie przygotować, aby zaopatrzyć się w Vive XR Elite?

Możliwości Vive XR Elite

Tutaj producent naprawdę się postarał – w najnowszym headsecie HTC możemy liczyć na rozdzielczość 1920×1920 pikseli na oko, natomiast zastosowane ekrany mogą pochwalić się odświeżaniem obrazu na poziomie 90 Hz. Za śledzenie ruchów odpowiadają 4 kamery (6 DoF), a pole widzenia w urządzeniu HTC ma mieć nawet 110 stopni.

Dodatkowo w headsecie znajdą się 2 mikrofony oraz głośniki, których głośność będzie można kontrolować przy użyciu dedykowanego przycisku. Sercem HTC Vive XR Elite jest procesor Qualcomm Snapdragon XR2, który to znalazł także zastosowanie we wspomnianym wcześniej Meta Quest 2.

Jeśli chodzi o pamięć wbudowaną, mowa tutaj o 128 GB miejsca na dane oraz 12 GB pamięci RAM. Headset wspiera moduły Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6 oraz 6E (choć to zależnie od kraju) oraz ma port USB typu C. Służyć ma on zarówno do ładowania gogli, jak i podłączania do nich urządzeń peryferyjnych.

W przeciwieństwie do HTC Vive Flow, Vive XR Elite nie będą wymagały zewnętrznego źródła zasilania, przez wzgląd na możliwość podłączenia do nich baterii. Użytkownicy docenią to, że nie jest ona wbudowana w headset, ale można ją wymienić – dzięki takiemu rozwiązaniu możemy doświadczać VR bez dłuższych przerw.

Zostały też zapowiedziane akcesoria, odpowiedzialne za śledzenie twarzy oraz oczu. Mają zadebiutować w późniejszym okresie tego roku.

Premiera HTC Vive XR Elite. Co oferują?
Nowe gogle HTC Vive XR Elite prezentują się zaprawdę majestatycznie! (źródło: Vive)

HTC Vive XR Elite dostępne w przedsprzedaży! Cena i dostępność

Użytkownicy z całego świata mogą składać już zamówienia pre-order na najnowsze gogle VR w katalogu HTC. Vive XR Elite, bo taką nosi ten niesamowicie intrygujący sprzęt, można zamawiać od 5 stycznia 2023. Według informacji znalezionych na stronie produktu, wysyłka ma rozpocząć się we wczesnych okolicach marca 2023, jednak niestety nie podano żadnej konkretnej daty.

Dodatkowym atutem jest fakt, że osoby, które zdecydują się nabyć propozycję HTC do 15 lutego 2023, mogą otrzymać aż 5 gier za darmo. Są to; Glimpse, Figmin XR, Les Mills Bodycombat, Green Hell VR oraz Unplugged: Air Guitar. Ostatnią pozycję zresztą mieliśmy okazję testować na goglach VR Meta Quest 2 i zasadniczo wypada naprawdę dobrze!

Oficjalna cena HTC Vive XR Elite na rynku europejskim została ustalona na 1399 euro, czyli okolice 6570 złotych.