Roborock S8
Roborock S8

Roborock stale udoskonala swoje roboty sprzątające. Poznajcie serię S8

Roborock zaprezentował kolejną linię robotów odkurzających S8, S8 Ultra i S8 Plus, ulepszając tym samym głośną serię S7 (dla przypomnienia: Roborock S7 przeszedł przez nasze ręce!), która otrzymała mocną siłę ssania i wiele możliwości wykrywania pomieszczeń, śledzenia i mapowania. Jakie dodatkowe funkcje i możliwości otrzymała najnowsza seria Roborock?

Wysoka moc ssania i dokładne czyszczenie dywanów w serii S8

Modele z serii S8 otrzymały wysoką moc ssania HyperForce, osiągającą ciśnienie w wysokości 6000 Pa oraz nowe gumowe szczotki, które pozwalają na skuteczniejsze pochłanianie włosów. S8 ma też technologię reaktywnego unikania przeszkód w trójwymiarze, co pozwala na wykrywanie każdej przeszkody, zarówno w dzień, jak i w nocy. Jest to możliwe dzięki systemowi Reactive 3D Obstacle, którego działanie opiera się o obrazowanie w świetle i podczerwieni.

Robot sprzątający może się pochwalić również systemem Carpet Boost, który umożliwia dokładne wyczyszczenie dywanów z włosów, sierści zwierząt oraz drobnych okruszków. Roboty z serii Roborock S8 zostały także wyposażone w opcję mopowania sonicznego w systemie VibraRise 2.0, króry wykorzystuje wibracje dźwiękowe, co z kolei zapewnia stały nacisk na podłogę podczas mopowania, zwiększając tym samym jakość efektu mycia powierzchni.

Seria S8 i precyzyjne mapowanie

Nowe roboty uzyskały dostęp do PreciSense LiDAR, która pozwala skanować i tworzyć szczegółowe mapy, również w 3D, a także odnaleźć optymalną trasę sprzątania. Nowości Roborocka są w stanie tworzyć mapę do sześciu razy szybciej, a także mogą przeprowadzać proces sprzątania o 30% szybciej. Producent daje również możliwość mapowania na kilku poziomach (do czterech), co jest znacznym ułatwieniem dla właścicieli wielopiętrowych domów.

Robota automatycznie wykrywa miejsca, gdzie mógłby utknąć, a użytkownik w aplikacji może wprowadzić niewidzialne ściany, które ograniczą obszar działania odkurzacza. Aplikacja daje także możliwość uruchomienia harmonogramów i procedur, dzięki czemu sprzątanie będzie całkowicie automatyczne i regularne. Co więcej, do naszej dyspozycji jest też ładowanie w wybranych godzinach, aby możliwe było oszczędzanie kosztów energii elektrycznej.

Seria S8, źródło: Roborock
Seria S8, źródło: Roborock

Roborock S8+ i S8 Pro Ultra – zapomnij o sprzątaniu na 7 tygodni

Roboty odkurzające RoborockS8+ oraz Roborock S8 Pro Ultra automatycznie opróżnią zbiorniki po sprzątaniu do worka na kurz o pojemności 2,5 litra, ulokowanego w RockDock Plus, co ma pozwolić zapomnieć użytkownikowi o sprzątaniu na nawet 7 tygodni.

Roborock S8 Pro Ultra z kolei może się pochwalić także takimi funkcjami, jak mycie mopem, suszenie mopa, a także uzupełnianie zbiornika wewnątrz robota (dzięki zbiornikowi w stacji ładującej) i samoczyszczenie, dzięki czemu wewnątrz zbiornika i odkurzacza nie ma szans na powstawanie nieprzyjemnych zapachów czy pleśni. S8 Pro Ultra to, jak zapewnia producent, również szybkie ładowanie oraz opcja cichego czyszczenia.

Robot Roborock S8 Ultra jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej.

Modele S8 Pro Ultra, źródło: Roborock
Modele S8 Pro Ultra, źródło: Roborock

Niestety, aktualnie nie znamy cen nowych urządzeń Roborock, ani nie wiemy też, kiedy konkretnie zadebiutują w sprzedaży.