Akcesoria VR od Razer (Źródło: Razer)
Akcesoria VR od Razer (Źródło: Razer)

Razer zapowiedział nowe akcesoria do gogli wirtualnej rzeczywistości

Podczas CES 2023 Razer zapowiedział nowy zestaw akcesoriów do gogli Meta Quest 2. Nowy pasek i wkładka mają znacząco poprawić komfort użytkowania.

Meta Quest 2 wciąż popularne

Okulary VR Quest 2 niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Pomimo zapowiedzi nowego modelu i wypuszczenia na rynek wersji Pro (w porażającej cenie), wciąż pozostają bardzo często kupowanym sprzętem VR. Nic więc dziwnego, że dla urządzenia wypuszczane są kolejne aktualizacje oraz wypuszczane ciekawe akcesoria. Do katalogu dodatków dołożyć coś od siebie chce również Razer.

Zapowiedziany podczas CES 2023 zestaw pasków i nakładki na twarz ma znacząco poprawić komfort użytkowania gogli, zwłaszcza w kwestii dynamicznych gier. Stworzone przez Razera w kolaboracji z ResMed, kalifornijskim producentem sprzętów medycznych akcesoria, koncentrują się na zapewnieniu długotrwałego komfortu, większej równowagi podczas aktywnej rozgrywki i zoptymalizowanego rozkład ciężaru.

Akcesoria VR od Razer (Źródło: Razer)
Akcesoria VR od Razer (Źródło: Razer)

Sprzęt do zadań specjalnych

Paski nowego akcesorium wykonane są z wysokiej jakości nylonu o wsuwanej konstrukcji, który zapewnia optymalne rozłożenie ciężaru i wygodną regulację. Nakładka na twarz natomiast zapewnia większy komfort i zoptymalizowane wsparcie, dzięki ultracienkim profilowanym membranom, mającym eliminować nacisk na twarz.

Wykonana z hipoalergicznych, medycznych materiałów blokuje światło, zapewniając jednocześnie przepływ powietrza. Brak zagięć i rowków ma ułatwić czyszczenie nakładki oraz zapewniać delikatność w kontakcie ze skórą.

Akcesoria VR od Razer (Źródło: Razer)
Akcesoria VR od Razer (Źródło: Razer)

Według zapowiedzi producenta nowe akcesoria dostępne mają być w Stanach Zjednoczonych w pierwszym kwartale 2023. Wiadomo, że będą one również dostępne w innych częściach świata, ale nie ogłoszono jeszcze kiedy.

Na powiadomienie o dostępności produktu można już zapisywać się na oficjalnej stronie producenta.