Logi Logitech CHORUS Meta Quest 2 Oculus Audio

Logitech Chorus, czyli tani sposób na lepszy dźwięk w goglach Meta Quest 2

Meta Quest 2 to prawdopodobnie najlepsze samodzielne gogle VR na rynku. Dzięki stosunkowo niskiej cenie i prostocie użytkowania, sprzęt ten szturmem wziął rynek wirtualnej rzeczywistości. Nie powinno więc dziwić, że coraz więcej małych i dużych producentów tworzy dedykowane akcesoria do Meta Quest 2 – takie, jak chociażby Logitech Chorus.

Logitech Chorus – zintegrowany system dźwięku dla gogli Meta Quest 2

Zintegrowane w gogle Meta Quest 2 głośniki pochwalić się mogą zadowalającą, choć dość podstawową, jakością dźwięku. Bardziej wymagający użytkownicy skorzystać jednak mogą z wbudowanego w gogle portu mini jack 3.5 mm, który pozwoli nam na podpięcie zewnętrznych słuchawek. Logitech ma jednak jeszcze inny pomysł na poprawę doznań audio podczas korzystania z headsetu Meta Quest 2.

  • Logitech Chorus to ciekawe akcesorium audio do gogli Meta Quest 2
  • Chorus wyceniony został na 469 złotych
  • Akcesorium jest już dostępne w przedsprzedaży – wysyłka rozpocznie się pod koniec tego miesiąca

Propozycją „Logi” jest Logitech Chorus, specjalny system audio dedykowany headsetowi Meta Quest 2. Urządzenie wygodnie montujemy bezpośrednio na goglach, na bocznych elementach łączących jednostkę główną z paskami. Chorus po zamontowaniu i podłączeniu ma znacząco poprawiać jakość audio headsetu, zastępując wbudowane głośniki Questa.

Akcesorium Logitecha możemy również szybko wyciszyć, poprzez obrócenie głośniczków w górę. Warto zauważyć, że dodatkowe głośniczki nie odcinają nas całkowicie od otoczenia, co w mojej opinii można zaliczyć urządzeniu na plus.

Co ważne, Chorus korzysta jedynie z portu USB-C w goglach (nie jest wymagane dodatkowe zasilanie), jednocześnie udostępniając dodatkowy port USB-C na samym akcesorium, co pozwoli nam na ładowanie gogli, lub podłączenie kolejnego akcesorium. Niestety, USB-C Chorusa nie obsłuży funkcji Link od Oculusa, tak więc zdani jesteśmy na bezprzewodowego AirLinka, lub natywne korzystanie z Meta Quest 2.

Na ten moment jest to pierwsze akcesorium VR do Meta Quest 2 od firmy Logitech, ale w przyszłości możemy spodziewać się większej ilości podobnego sprzętu powiązanego z wirtualną rzeczywistością od tego producenta. Warto też zauważyć, że sam pomysł na Logitech Chorus nie jest szczególnie oryginalny, choć trudno zarzucić producentowi plagiat. Podobne (lecz zintegrowane już z headsetem) rozwiązania są stosowane również w innych goglach, takich jak Valve Index, HTC Vive Pro Eye czy HP Reverb G1 i G2.

Logitech Chorus | Źródło: Facebook/Meta Quest

Cena i dostępność

Sam sprzęt w zapowiedziach wygląda bardzo zachęcająco, a dodatkowo… jest on stosunkowo tani! Za Logitech Chorus przyjdzie nam bowiem zapłacić zaledwie 99 złotych [EDIT: 469 złotych] w oficjalnym sklepie Logitech. Jeśli jesteście zainteresowani zintegrowanym systemem dźwięku dla Metą Quest 2 od Logi, to już teraz możecie składać zamówienia przedpremierowe. Wysyłka samego urządzenia odbędzie się pod koniec tego miesiąca – dokładnie 30 sierpnia 2022. Niestety, darmowa wysyłka obowiązuje dopiero od 159 złotych.

[Aktualizacja: Nasz czytelnik zwrócił uwagę w komentarzu, że cena 99 złotych za Logitech Chorus była (niestety) tylko chwilowym błędem cenowym. Obecnie obowiązująca cena to 469 złotych.]