Hearing Aids (źródło: starkey.com)
Hearing Aids (źródło: starkey.com)

Ten nowy aparat słuchowy wykryje upadek użytkownika

Niektórzy ludzie boją się sztucznej inteligencji, obawiając się jej potencjalnych konsekwencji dla przyszłości. Jednak sztuczna inteligencja przynosi także wiele korzyści. Jeśli masz trudności ze słuchem, technologia może oferować rozwiązania, które wcześniej wydawały się niemożliwe.

Pionierzy innowacji w dziedzinie aparatów słuchowych

Starkey, firma z siedzibą w Minneapolis, opracowała urządzenia dla niedosłyszących, które nie tylko poprawiają jakość dźwięku, ale także oferują funkcje takie jak tłumaczenie języka w czasie rzeczywistym. Dzięki technologii Neuro Sound, dostosowują się do otoczenia nawet 80 milionów razy na godzinę, działając samodzielnie, podobnie jak zdrowy ludzki mózg. Mają również funkcję wykrywania upadków i mogą wysyłać powiadomienia do trzech osób w razie ich wystąpienia.

Genesis AI nie jest zwykłym aparatem słuchowym. Został zaprojektowany tak, aby dostosowywać się do otoczenia użytkownika i dostarczać dźwięk w sposób, w jaki ma być słyszany – czysty i wierny rzeczywistości.

aparat Hearing Aids (źródło: starkey.com)
Hearing Aids (źródło: starkey.com)

Ten mały gadżet nie tylko poprawia komunikację, ale także pozwala słyszeć ciche dźwięki nawet w trudnych warunkach, takich jak hałas w tle. Zaprojektowany został z myślą o wygodzie użytkownika, eliminując jednocześnie wszelkie szumy i zapewniając lepsze rozróżnianie mowy. Dzięki niemal niewidocznemu designowi i wytrzymałości na różne warunki, takie jak pot, wilgoć czy upadki, ma szansę stać się nieodłącznym towarzyszem codziennego życia. A wszystko to przy zachowaniu imponującej mocy pracy – nawet do 51 godzin na jednym ładowaniu.

Aplikacja My Starkey pozwala na skorzystanie z dodatkowych możliwości, takich jak słuchanie muzyki czy monitorowanie zdrowia. Możliwość dzielenia się informacjami o słuchu z bliskimi, dzięki aplikacji Hear Share, dodatkowo ma zwiększyć poczucie bezpieczeństwa.

Aplikacja My Starkey (źródło: starkey.com)
Aplikacja My Starkey (źródło: starkey.com)

Cena i dostępność

Koszt aparatu słuchowego nie został nigdzie podany na stronie producenta, jednak pojawiła się informacja, że cena może się różnić w zależności od wybranego stylu i jego funkcji. W internecie można znaleźć natomiast oferty w wysokości około 20771 złotych. Dostępność jest dość ograniczona, gdyż sprzedawany jest tylko za pośrednictwem lokalnych przedstawicieli na terenie Stanów Zjednoczonych.