Microsoft Copilot
Copilot (źródło: Microsoft)

Aplikacja Microsoft Copilot trafia na urządzenia z iOS

Sztuczna inteligencja kolejny raz trafia na smartfony i tablety. Aplikacja Microsoft Copilot jest już dostępna na urządzeniach pracujących w systemie iOS. Asystent AI pomoże w pisaniu maili, tworzeniu grafik czy generowaniu tłumaczeń i streszczeń.

Boty sztucznej inteligencji w smartfonach

W świecie technologii 2023 rok okazał się pełny rozwiązań i narzędzi opartych o sztuczną inteligencję. Choć AI nie jest całkowicie nową techniką, dopiero w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy prawdziwie zaistniała w rękach tzw. zwykłych użytkowników. Chyba najpopularniejszym produktem na świecie stał się ChatGPT marki OpenAI, w ślad za tą firmą poszli najwięksi giganci – Google wprowadził Barda, a Microsoft Binga, który po kilku miesiąca otrzymał nazwę Copilot.

Bot z Redmond dostępny był przede wszystkim w przeglądarce Edge, a także poprzez stronę internetową. Jedynym wymogiem było zalogowanie się. Asystent sztucznej inteligencji został również wdrożony do pakietu Microsoft 365. Oznacza to, że użytkownicy mogą z niego korzystać podczas codziennej pracy i nauki w narzędziach, takich jak Word, PowerPoint, Excel, Teams, Paint, OneNote, Outlook czy Zdjęcia.

Teraz jednak umiejętności bota trafiają też na urządzenia mobilne. Posiadacze sprzętów pracujących na Androidzie (w wersji 11 lub wyższej) mogą korzystać z aplikacji Microsoft Copilot od 19 grudnia 2023 roku. Aby zdobyć aplikację wystarczy pobrać ją ze sklepu Google Play.

Microsoft Copilot trafia na iOS

Darmowa aplikacja trafia teraz także w ręce posiadaczy smartfonów lub tabletów pracujących w oparciu o system iOS, a więc można pobrać ją ze sklepu App Store. Microsoft Copilot na urządzeniach mobilnych to asystent oparty o sztuczną inteligencję, który wspomoże codzienną pracę i rozrywkę użytkownika.

Wśród głównych funkcji można wspomnieć o projektowaniu maili, generowaniu historii lub scenariuszy, a także streszczaniu tekstów, również tych złożonych. Poza tym chętni mogą wykorzystać bota do tworzenia tłumaczeń czy korygowania treści obejmujących różne języki. Asystent pomoże też m.in. w pisaniu życiorysu, aktualizowaniu go oraz opracowywaniu planów podróży. Aplikacja pozwala skorzystać z Image Creatora, a więc generatora obrazów, który przyda się w szybkim opracowywaniu ilustracji.