Szpital, pacjent, lekarz
(źródło: Pixabay)

Rewolucja w gnieźnieńskim szpitalu. Aplikacja pozwala lekarzowi monitorować stan ran

Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie korzysta już z innowacyjnego systemu, wspomagającego pacjentów i lekarzy w monitorowaniu ran pooperacyjnych i przewlekłych. Aplikacja umożliwia zdalne kontrolowanie stanu chorych.

Innowacje w Gnieźnie

Technologia wkracza z impetem w każdą dziedzinę naszego życia. Wszelkie rozwiązania pozwalają lepiej pracować, żyć, a nawet zdrowieć, czego dowodem jest aplikacja iWound, wdrożona do Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Spółka Polmedi Group rozpowszechniła na jego terenie system monitorowania ran pooperacyjnych oraz przewlekłych.

Technologiczne rozwiązanie trafiło w ręce lekarzy i pacjentów z Oddziału Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej, niebawem system ma także trafić na Oddział Intensywnej Terapii oraz Oddział Ortopedii. Planowane jest również wdrożenie nowoczesnej opcji do innych placówek szpitalnych.

Zastosowanie technologii pozwala na zdalne monitorowanie stanu ran pacjenta, a także analizowanie całego przebiegu leczenia. Do systemu dostęp ma zarówno pacjent, jak i opiekujący się nim pracownicy szpitala. Co istotne, proces monitoringu ran wspomaga chorego również po opuszczeniu szpitala.

Aplikacja pozwala monitorować rany pacjenta (źródło: Polmedi Group)
Aplikacja pozwala monitorować rany pacjenta (źródło: Polmedi Group)

Aplikacja pomoże zagoić rany

Mobilna kontrola pacjenta pozwala na nieustanne kontrolowanie stanu ran pooperacyjnych, ale także przewlekłych. Dzięki temu lekarz może odpowiednio i szybko zareagować w przypadku pogorszenia stanu pacjenta. Aplikacja obejmuje dokumentację zdjęciową tworzoną przez pacjenta, który po wyjściu ze szpitala nie pozostaje sam z gojącą się i wymagającą uwagi raną.

System testowany był już w 2021 i 2022 roku, a następnie był ulepszany i poprawiany przez twórców. Teraz pierwsze głosy zabierają już lekarze, którzy zyskali dostęp do systemu. Medycy twierdzą, iż aplikacja pozwoliła na efektywniejszą pracę oraz skupienie się na najtrudniejszych przypadkach. Pacjenci, niewymagający wiele uwagi, otrzymują cenne wskazówki, dzięki czemu są w stanie samodzielnie doglądać ranę w warunkach domowych.