AirTags w końcu doczekają się prezentacji. Już w marcu?

AirTags w końcu doczekają się prezentacji. Już w marcu?

Jeden z najbardziej wiarygodnych analityków zajmujących się firmą Apple potwierdził informację o bliskim debiucie lokalizatorów AirTags. Czyżby tym razem premiera miała dojść do skutku?

Wyczekiwane od kilkunastu miesięcy

Pogłoski o prezentacji AirTags pojawiają się właściwie przed każdą konferencją i prezentacją Apple od dobrych kilkunastu miesięcy. Chociaż kolejne wydarzenia odbywają się regularnie, o AirTags cisza. Jon Prosser, słynny z wielu potwierdzonych informacji na temat Apple, twierdzi, że właśnie kończy się okres wyczekiwania, a lokalizatory zostaną zaprezentowane lada dzień.

Marcowe premiery Apple, wśród nich AirTags?

Przypuszczalnym terminem rynkowego debiutu AirTags ma być marzec 2021 roku. To właśnie w przyszłym miesiącu przewidywana jest kolejna, duża prezentacja Apple, podczas której powinniśmy zobaczyć nowe urządzenia. Najpewniejsza jest tutaj prezentacja nowych iPadów Pro. Czy obok nich zobaczymy AirTags? Wiele na to wskazuje.

Moda na lokalizatory? Jeszcze nie teraz

AirTags to, podobnie jak konkurencyjne rozwiązanie Samsunga – Galaxy Smart Tag, niewielkie lokalizatory, które możemy umieścić w pobliżu przedmiotów, które często gubimy, jak np. klucze, portfel czy torebka, ale też przypiąć do obroży psa. W przeciwieństwie do podstawowej wersji Galaxy Smart Tag, AirTags mają wspierać łączność UWB, przez co ich odnalezienie będzie jeszcze łatwiejsze.

Pytanie tylko, czy rynek istotnie potrzebuje lokalizatorów? Czy to sprzęt na tyle potrzebny i ułatwiające życie, by przeznaczać na każdą sztukę kolejne dziesiątki złotych? Jak myślicie?