HomePod (2. gen), źródło: Apple
HomePod (2. gen), źródło: Apple

Nowy Apple HomePod oficjalnie! Druga generacja już na rynku

Jeszcze wczoraj nie było wiadomo, kiedy nadejdzie odświeżona wersja głośnika HomePod, a Apple właśnie go przedstawił i już dziś można go zamawiać online. Co kryje druga generacja tego inteligentnego sprzętu?

Druga generacja – Matter, Siri i kino domowe w jednym

Firma Apple właśnie dziś zaprezentowała HomePoda drugiej generacji. Urządzenie jest inteligentnym głośnikiem, który ma dostęp do systemu Matter oraz asystenta głosowego Siri, dzięki czemu może stać się centrum dowodzenia każdego inteligentnego domu. Kilka głośników może doskonale ze sobą współgrać i odtwarzać tą samą muzykę na różnych urządzeniach, a dzięki funkcji AirPlay możliwe jest sterowanie dźwiękiem w kilku pomieszczeniach.

HomePod (2. gen), źródło: Apple
HomePod (2. gen), źródło: Apple

Producent dał również możliwość tworzenia par stereo, które są w stanie oddzielać lewy i prawy kanał, zachowując harmoniczne brzmienie. Ponadto, dzięki technologii eARC, możliwe jest połączenie głośników z telewizorami Apple 4K, co może stworzyć prawdziwe kino domowe.

Wysokiej jakości dźwięki i zaawansowana technologia nowego HomePoda

Nowy HomePod zapewnia wysoką jakość dźwięku, zarówno w przypadku emisji głębokich basów, jak i wysokich tonów, a zawdzięcza to kilku zaawansowanym technologiom. Głośnik został wyposażony w niskotonowy przetwornik o niskiej amplitudzie oraz zaawansowany napęd, dzięki któremu możliwe jest wychylenie membrany do poziomu 20 milimetrów.

HomePod jest wyposażony również we wbudowany mikrofon z efektem basowym oraz układ złożony z pięciu przetworników wysokotonowych z dostępem do technologii kształtowania wiązki akustycznej. Druga generacja otrzymała także możliwość wykorzystania dźwięku obliczeniowego, co zapewnia połączenie czipu S7 wraz z zaawansowaną technologią i oprogramowaniem.

HomePod (2. gen), źródło: Apple
HomePod (2. gen), źródło: Apple

Głośnik sam jest w stanie wykryć swoje ulokowanie oraz rozpoznać dźwięki, które odbijają się od ścian, co pozwala na automatyczne dostosowanie parametrów dźwiękowych i bieżące ich modyfikowanie, poprawiając jakość emitowanych dźwięków. Nowy produkt Apple został wyposażony w funkcję rozpoznawania dźwięków, która pozwala na przykład na zareagowanie głośnika i przesłanie powiadomień do iPhone’ów domowników, gdy wykryje dźwięk alarmu przeciwpożarowego czy czujnika czadu.

Estetyka, klasa i łatwość użytkowania dla każdego domownika

HomePod 2. generacji otrzymał także dostęp do Ultra Wideband, dzięki czemu użytkownik może bezpośrednio przekierowywać każdy dźwięk z iPhone’a wprost do głośnika. Urządzenie rozpoznaje sześć różnych głosów, więc domownicy mogą swobodnie dostosowywać odtwarzane dźwięki, notatki czy przypomnienia do danego użytkownika, zachowując przy tym prywatność. Sprzęt pozwala na odnalezienie urządzenia mobilnego czy podanie położenia urządzeń innych osób, które włączyły funkcję udostępniania lokalizacji.

HomePod (2. gen), źródło: Apple
HomePod (2. gen), źródło: Apple

Konstrukcja nowej wersji głośnika Apple wpasuje się w każde otoczenie. Zaokrąglone urządzenie zbudowane zostało przede wszystkim z gładkiej siatki, wykonanej w 100% z recyklingu, natomiast górna część jest formą dotykowego podświetlenia. Sprzęt dostępny jest w białej i czarnej kolorystyce, a przewód biegnący z głośnika został dopasowany do koloru całego urządzenia.

Druga generacja HomePoda jest dostępna na stronie Apple za 299 dolarów, czyli za ponad 1200 złotych.