rozszerzona rzeczywistość
fot. Unsplash.com

Apple pracuje nad nowym headsetem AR. Pomóc ma mu Sony

Z raportów japońskiej gazety Nikkan Kogyo Shimbun wynika, że Apple pracuje nad nowym headsetem AR, a pomagać ma mu w tym Sony. Urządzenie ma trafić do produkcji już w 2021 roku.

Headset AR od Apple powstanie przy współpracy z Sony

Jak donoszą japońskie media, Apple chce skorzystać z doświadczenia Sony w zakresie mikrowyświetlaczy, montowanych do głowicy wykonanej przez giganta z logo nadgryzionego jabłka. Jak informuje Macotakara, doświadczenie japońskiej firmy ma sprawić, że jakość obrazu będzie bardzo dobra, jak na tak małą konstrukcję.

Oto co mówi znany leakster:

Wygląda na to, że Sony otrzymało zamówienie na mikrowyświetlacz wykorzystujący organiczny panel EL. Charakteryzuje się wysoką jakością obrazu, niewielkimi rozmiarami i niską wagą, a także wieloma osiągnięciami w zakresie cyfrowych wizjerów aparatów fotograficznych. Dyski HMD kompatybilne z Augmented reality (AR) / Virtual Reality (VR) do nowych zastosowań wykorzystują technologię optyczną.

Najnowszy headset AR od Apple miałby mieć swoją premierę najszybciej w 2021 roku. Jak mówią przecieki, firma z Cupertino może pracować nad dwoma takimi urządzeniami, o zupełnie różnym wyglądzie i parametrach. Jeden miałby być skierowany typowo dla graczy, podczas gdy drugi miałby być bardziej elegancki i służyć użytkownikom na co dzień.

Pozostaje pytanie: do czego może przysłużyć się nam takowe rozwiązanie? Jego głównym zamysłem jest przekazanie użytkownikowi informacji, do których obecnie musi używać smartfona. Takowym są na przykład mapy, gdzie zamiast śledzić trasę ze smartfonem w ręku i narażać się na niebezpieczeństwo, użytkownik może nałożyć headset AR, który pokaże mu wskazówki z nawigacji nałożone na świat rzeczywisty.

Warto wspomnieć, że Sony pokazał już, jak według nich mogłyby wyglądać takie okulary. Mowa tutaj o projekcie Sony Personal 3D Viewer, którego działanie możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Widać, że japońska firma ma już potrzebne doświadczenie, aby pomóc Apple w stworzeniu ich autorskiego projektu. Ze współpracy tych dwóch firm może wyniknąć niedługo wiele dobrego.