Apple TV 4K 3. generacja 2022
Apple TV 4K 3. generacja 2022 (źródło: Apple)

Apple TV z aktualizacją YouTube TV. Jakość obrazu ma zostać ulepszona

YouTube TV otrzymuje aktualizację dla Apple TV. Dzięki niej większość problemów licznie zgłaszanych przez użytkowników powinna zniknąć. Pojawiły się także rady, które należy wdrożyć do ustawień swoich urządzeń.

Koniec problemów z „martwym” ekranem

Google YouTube TV wprowadza kilka usprawnień, a wśród nich wymieniono poprawę jakości obrazu oraz „główną” aktualizację dla użytkowników Apple TV. O zmianach wspomniał menedżer społeczności YT w subreddicie.

Poinformowano, że duża aktualizacja dla użytkowników Apple TV powinna rozwiązać problemy, które notorycznie pojawiały się przy uruchamianiu aplikacji na czarnym ekranie. Wraz z tą aktualizacją możliwe również implementowanie HDR w serwisie YouTube TV. Zmiany mają również zostać wdrożone do odtwarzania filmów w jakości 4K, dzięki czemu występujące błędy będą zniwelowane.

Jak wyjaśniono w poście, czarny ekran YouTube TV wynika z przełączania się pomiędzy treściami, a dzieje się tak przez przejście z SDR/HDR na Apple TV. Naprawa może opierać się o zmianę ustawień przez użytkownika. W tym celu należy SDR ustalić jako domyślne oraz wyłączyć dopasowanie zakresu.

(źródło: YouTube TV)
(źródło: YouTube TV)

Jakość obrazu YouTube TV będzie lepsza?

Serwis eksperymentuje także z polepszeniem jakości obrazów i przeprowadza testy związane ze zmianami w obrębie transkodowania. Należy do nich zwiększenie prędkości transmisji bitów w treściach dostępnych na żywo w rozdzielczości 1080 pikseli. Zmiany będą wdrożone na urządzeniach z kodekiem VP9 z dostępem do szybkich połączeń internetowych. Efekt powinien być widoczny dla użytkowników w ciągu najbliższych kilku tygodni, a funkcja zostanie wprowadzona na stałe najprawdopodobniej do lata.

Poza informacjami dotyczącymi aktualizacji naprawiającej liczne błędy, w poście wspomniano także o tym, że subskrybenci YouTube TV mają teraz dostęp do Multiview. Zmiany mają nadejść przed nowym sezonem NFL. Wraz z informacjami pojawiła się także wzmianka o możliwości rejestracji na bilety NFL, a do 6 czerwca możliwe będzie skorzystanie z najniższej ceny na cały sezon.