Aktualizacja aplikacji Apple TV (źródło: Apple)
Aktualizacja aplikacji Apple TV (źródło: Apple)

Aplikacja Apple TV zyskuje odświeżoną formę. Co się zmieniło?

Odświeżona aplikacja Apple TV pozwoli teraz na łatwiejszą obsługę, dzięki ulepszonemu interfejsowi. Obsłuży on nowy pasek boczny, który umożliwi prościej odnajdywać interesujące widzów treści.

Serwisy streamingowe zamiast tradycyjnej telewizji

W ciągu ostatnich kilku lat serwisy streamingowe bardzo zyskały na popularności. Wielu z nas ma wykupiony jeden lub więcej pakietów, które umożliwiają włączanie, zatrzymywanie i kontynowanie odtwarzania lubianego filmu, serialu czy programu – i to w dowolnym momencie.

Na rynku jest już naprawdę wiele propozycji, takich jak Netflix, HBO Max, Disney+, Sky Showtime, Apple TV+. Operatorzy usług bacznie przyglądają się oczekiwaniom widzów wobec proponowanych przez nich usług, nie tylko powiększając listę dostępnych treści, ale również aktualizując aplikacje czy witryny.

Aktualizacja aplikacji Apple TV (źródło: Apple)
Aktualizacja aplikacji (źródło: Apple)

W taki właśnie sposób serwis Apple TV zyskał odświeżoną wersję aplikacji, która dostępna jest zarówno na urządzeniach mobilnych oraz telewizorach smart, jak i na przystawkach, stickach i innych urządzeniach, które czynią nasze duże ekrany bardziej inteligentnymi.

Jakie zmiany nadeszły do Apple TV?

Jednym z najbardziej przebudowanych elementów w aplikacji Apple TV jest sam interfejs, który został teraz wyposażony w pasek boczny. Dzięki niemu użytkownik może szybciej uruchomić serwis Apple TV+ i inne platformy streamingowe, np. Disney+ czy Paramount, sportowe zmagania, powiązane treści czy przejść do sklepu, aby wykupić nowe treści.

Nowy pasek otrzymał także dostęp do karty Home, w której odnajdziemy najbardziej popularne kanały, filmy i programy, nowości, a także dostosowane dla zalogowanego użytkownika treści. Propozycje te generowane są na podstawie lubianych i obejrzanych już pozycji. W nowym pasku odnajdziemy także konta innych domowników. Możemy tam łatwo przejść do własnego profilu i przefiltrować treści zgodne z własnymi preferencjami, a nie innego członka rodziny.

Aktualizacja aplikacji Apple TV (źródło: Apple)
Aktualizacja aplikacji (źródło: Apple)

Przebudowany został również sklep: użytkownicy zyskują teraz łatwiejszy dostęp do treści dodatkowo płatnych. Usługa wspomagana jest nową półką Add Channels & Apps. Dodatkowo, aplikacje iTunes Store, iTunes Movies oraz iTunes TV Shows, które dostępne są na iPadach oraz iPhone’ach, zostają przeniesione do Apple TV. Dzięki temu widzowie będą mogli w prostszy sposób przeglądać wykupione treści.

Aktualizacja aplikacji Apple TV (źródło: Apple)
Aktualizacja aplikacji (źródło: Apple)