Apple TV 4K (źródło: apple.com)
Apple TV 4K (źródło: apple.com)

Aktualizacja Apple TV 4K do tvOS 17: co nowego?

System operacyjny Apple, dedykowany dla odtwarzaczy multimedialnych, znany jako tvOS, dostępny jest już w wersji 17. Wśród nowości oprogramowania pojawiła się możliwość wykorzystania FaceTime w urządzeniach z Apple TV 4K. Co to oznacza?

Prowadzenie rozmów w FaceTime na dużych ekranach

Przystawka Apple TV 4K staje się coraz bardziej popularna i oferuje wiele możliwości dla jej użytkowników. Urządzenie to pozwala przede wszystkim na odtwarzanie wszelkich treści dostępnych w ramach wykupionych pakietów na platformach streamingowych. Sprzęt ten zapewnia wysokiej jakości obraz i dźwięk wybranych filmów, seriali czy programów.

Apple TV 4K zyskało teraz aktualizację systemu do wersji tvOS 17, które pozwala na wykorzystanie nowej funkcji FaceTime, oferując nowoczesny sposób zdalnego połączenia się z innymi osobami. Użytkownicy są w stanie zainicjować połączenie bezpośrednio z przystawki, ale również za pomocą iPada lub iPhone’a, a następnie przekazywać rozmowę do Apple TV 4K, wykorzystując zdalną Kamerę Continuity z urządzenia przenośnego.

Przystawka Apple TV 4K 3. generacji (źródło: Apple)
Przystawka Apple TV 4K 3. generacji (źródło: Apple)

Posiadacze tej inteligentnej przystawki, dzięki aktualizacji do nowej wersji tvOS 17, otrzymują także dostęp do poszerzonych możliwości asystenta marki Apple, znanego jako Siri. Od teraz użytkownicy mogą zadawać mniej szczegółowe pytania i mimo to otrzymywać wyczerpujące i pomocne odpowiedzi.

Najnowsze funkcje i możliwości Apple TV 4K

Poza wprowadzeniem funkcji FaceTime, przeprojektowano również Centrum sterowania, ułatwiając użytkownikom dostęp do poszczególnych funkcji. Na głównym ekranie pojawiły się informacje na temat obecnego stanu systemu, gdzie wyświetlana jest godzina, profil oraz inne szczegóły indywidualnie dobrane do użytkownika.

Dla pilotów Siri drugiej generacji lub nowszych wprowadzono także nową opcję lokalizacji. Oznacza to, że użytkownicy, których pilot zaginął, mogą w łatwy sposób odnajdować go za pomocą iPhone’a i aplikacji Apple TV Remote.

Posiadacze przystawki mogą również korzystać z interakcji Apple Music Sing oraz Kamery Continuity, gdzie możliwe jest wprowadzanie różnego rodzaju filtrów, podczas śpiewania wybranych piosenek. Wygaszacz ekranu może uaktywniać na ekranie nasze wspomnienia, które gromadzone są w postaci zdjęć w bibliotece. Posiadacze Apple TV 4K oraz HomePodów (2. gen) po sparowaniu otrzymują dostęp do funkcji Wzmacniaj dialogi, której zadaniem jest wydzielenie dialogów poza tło dźwiękowe, co sprawia, że rozmowy są wyraźniejsze.

Nowe możliwości systemu tvOS 17 dostępne są w ramach darmowej aktualizacji, dedykowanej dla przystawek Apple TV 4K oraz Apple TV HD.

Aktualizacja trafia również do HomePod

Apple wprowadza również nowe możliwości do głośników HomePod w ramach aktualizacji oprogramowania do wersji 17. Urządzenia te po sparowaniu z urządzeniami opartymi o system iOS 17 lub iPadOS 17 będą mogły za pomocą AirPlay i głosowego polecenia skierowanego do Siri bezpośrednio uruchomić muzykę z różnego rodzaju usług, w tym Spotify.

W ramach aktualizacji sprzęt otrzymał także nowe elementy sterujące, które dają możliwość uruchomienia wyciszenia lub wyłączenie wyciszenia połączenia. HomePod drugiej generacji może także skorzystać z funkcji Wzmacniaj dialogi po sparowaniu z przystawką.