Asystent Google Look and Talk
(źródło: Google)

Wyświetlacz Nest Hub Max nie będzie już robił tego, do czego został stworzony

Zoom i Meet nie będą otrzymywały już wsparcia w jednym z inteligentnych wyświetlaczy marki Google. Użytkownicy Nest Hub Max stracą jedne z najważniejszych funkcji tego znanego urządzenia. Kiedy można spodziewać się zmian?

Koniec wsparcia Zoom i Meet dla Nest Hub Max

Inteligentne wyświetlacze proponowane przez Google są ciekawym rozwiązaniem, które nie tylko sprawdzają się jako centrum tworzonego Smart Home’u, ale również jako sprzęt pozwalający na uczestnictwo spotkaniach online. W taki właśnie sposób użytkownicy Nest Hub Max mogą dołączać do zdalnych rozmów za pomocą aplikacji Google Meet oraz Zoom.

Sytuacja jednak ma zmienić się pod koniec tego miesiąca, a dokładniej 28 września. Podczas procesu konfiguracji użytkownicy powiadamiani są o tym, że od tego właśnie dnia urządzenie Nest Hub Max zakończy obsługę znanej aplikacji Google Meet.

To jednak nie koniec smutnych wieści kierowanych do posiadaczy tych urządzeń. Również właściciele Zoom ogłosili w oświadczeniu, że wsparcie dla tego wyświetlacza marki Google zakończy się z dniem 30 września 2023 roku. Aplikacja przestanie działać, nie otrzyma już żadnych aktualizacji, a ponowne instalacje czy próby zalogowania się nie będą już możliwe, co oznacza, że po prostu z czasem przestanie być możliwe wykonywanie połączeń czy dołączanie do rozmów.

Google Meet (źródło: Google)
Google Meet (źródło: Google)

Nest Hub Max odchodzi do lamusa?

Użytkownicy urządzeń Google coraz częściej pozbawiani są przydatnych funkcji. Wyświetlacz Nest Hub Max na polskim rynku jest nieoficjalnie dostępny już od ponad 4 lat, jednak nadal działał dobrze i prawidłowo spełniał swoje funkcje. Choć zubożenie opcji tego sprzętu można uznać za tradycyjną kolej rzeczy, która czeka każde urządzenie, to pozbawienie użytkowników rozmów, które początkowo odbywały się w Google Duo i stanowiły jedną z kluczowych funkcjonalności, nieco dziwi i smuci. Szczególnie, że sprzęt nadal jest w sprzedaży.

Technologiczny gigant ewidentnie skupia się na opracowaniu nowych możliwości asystenta głosowego, który w przyszłości może zostać oparty o sztuczną inteligencję. Całkiem silną konkurencją dla Nest Hub Max jest również nowy tablet Pixel, należący do tej samej marki.