Aqara Thermostat-E1
Aqara Thermostat-E1

Termostat Aqara nareszcie dostępny w Europie

Chiński producent sprzętu Smart Home, Aqara, co rusz zaskakuje swoich klientów kolejnymi nowościami wypuszczanymi na rynek. Całkiem niedawno informowaliśmy o silniku do zasłon oraz nowym czujniku ruchu. Teraz czas na kolejny gadżet, który na pewno nieźle ułatwi życie w każdym domu. O czym mowa? Czas na termostat grzejnikowy Aqara E1, w dodatku dostępny w Europie.

Aqara Radiator Thermostat E1

To dobra wiadomość dla wszystkich rodzimych klientów, którzy korzystali z systemu Aqara w swoim smart home jednak wciąż brakowało im „kropki nad i”, którą będzie automatyzacja grzejników w pomieszczeniach. Najnowszy produkt, termostat grzejnikowy E1 współpracuje z grzejnikami wodnymi, w tym grzejnikami ściennymi, podgrzewaczami do ręczników, a nawet z ogrzewaniem podłogowym. W ten sposób sezon grzewczy staje się o wiele przyjemniejszy, gdyż domownik będzie w stanie dopasować temperaturę w domu, zanim jeszcze do niego przyjdzie. To naprawdę bardzo komfortowe rozwiązanie.

aqara-thermostat
Aqara thermostat E1

Właściwości i funkcje urządzenia

Najnowszej generacji protokół Zigbee 3.0 w urządzeniu, ma obsługiwać przyszłościowy standard Matter dzięki aktualizacji OTA. E1 jest również kompatybilne z Apple HomeKit, Alexa, Google, IFTTT, Alice, Marusya. Z łatwością może być sterowany głosem. Warto wspomnieć o możliwości konfiguracji inteligentnych harmonogramów, które pozwolą na ustawienie odpowiedniej temperatury, w zależności od pory dnia. Dodatkowo przejście między jedną wartością a drugą będzie płynne i szybkie.

Istnieje także możliwość synchronizacji wielu grzejników umieszczonych w jednym pomieszczeniu. Aqara E1 zrobi to w ten sposób, ale działały jak najbardziej efektywnie, na podstawie rzeczywistej temperatury panującej w danym pokoju.

Aqara Thermostat-E1
Aqara Thermostat E1

Kontrola temperatury w domu stanie się jeszcze prostsza, dzięki możliwości odbierania odczytów jej wartości bezpośrednio z podłączonego czujnika temperatury i wilgotności Aqara, nawet w HomeKit. Nie tylko zaś tej będącej w zasięgu termostatu.

Producent nie zapomniał również o aspekcie ekonomicznym. Koniec z marnowaniem energii. Dzięki funkcji wykrywania otwarcia drzwi i okien termostat wyłączy ogrzewanie w momencie, gdy tylko to wykryje. Można to zrobić korzystając z wbudowanego czujnika temperatury, który wykryje nagły spadek temperatury, ale również poprzez podłączenie go do Aqara Door and Window Sensor.

Jeśli chodzi o cenę to inteligentny termostat E1 dostaniemy w polskich sklepach już za 279 złotych, gdyż aktualnie trwa promocja dająca 20 złotych zniżki od ceny regularnej.