Aromeo Sense (źródło: Aromeo)
Aromeo Sense (źródło: Aromeo)

Aromeo Sense: nawet nazwa ładnie pachnie

Koncentracja podczas pracy z domu, relaks w trakcie czasu wolnego i spokojny sen z przyjemną pobudką o poranku. Brzmi cudownie, prawda? Firma Miscato Limited opracowała inteligentny aromatyzer z podświetleniem, dzięki któremu wszystkie te czynności mają stać się łatwiejsze. Jak twierdzą jej przedstawiciele, Aromeo Sense to nowoczesne urządzenie wellness do naszej sypialni.

Zwykłe aromatyzatery są niemodne

Aromeo Sense to nie pierwszy tego typu sprzęt w ofercie firmy. Dwa lata temu, na rynku pojawił się Aromeo Alpha, czyli przenośny inteligentny dyfuzor zapachowy, którym możemy sterować za pomocą aplikacji na smartfona. Tym razem Miscato idzie o krok dalej, prezentując na CES 2021 smart aromatyzer z podświetleniem LED oraz relaksującą muzyką.

Aromeo Sense (źródło: Aromeo)
(źródło: Aromeo)

Na froncie urządzenia znalazł się pierścień z podświetleniem wykorzystujący 40 diod LED. Każda z nich jest w stanie wyświetlić 20 różnych kolorów, których połączenie, za pomocą gradientowych przejść i sześciu różnych animacji, ma pomóc stworzyć odpowiednią atmosferę w pomieszczeniu.

Dodatkowo, aromatyzer łączy się z aplikacją na smartfony, w której możemy nie tylko dostosowywać kompozycje zapachowe i podświetlenie, ale również odtwarzać relaksującą muzykę. Producent zapewnia również integrację z Alexą, Asystentem Google oraz HomeKitem, dzięki czemu obsługa urządzenia będzie możliwa również za pomocą komend głosowych.

Aromeo Sense (źródło: Aromeo)
(źródło: Aromeo)

Producent, oprócz samego urządzenia, oferuje również specjalne bezwodne olejki o nietoksycznym i w pełni naturalnym składzie. W środku Aromeo Sense znajdziemy miejsce na trzy takie kapsułki zapachowe, których połączenie ma zapewnić nam wyjątkowe wrażenia.

Aromeo Sense zaoferuje kilka trybów pracy

Na obudowie urządzenia znajdziemy trzy przyciski, pozwalające nam szybko zmienić tryb działania urządzenia na jeden z zaprogramowanych przez producenta. Pierwszy z nich to Relax, który za pomocą animacji światła pomoże nam skupić się na ćwiczeniach oddechowych, a dodatkowo stworzy atmosferę odprężającej plaży za pomocą delikatnego tropikalnego aromatu i kojących dźwięków fal morskich.

Kolejny tryb, nazwany Focus, wyemituje niebieskie światło oraz aromaty, które mają wzmacniać skupienie, a z głośników zabrzmi podnosząca na duchu muzyka. Dzięki nim koncentracja na pracy powinna wzrosnąć, zapewniając nam większą wydajność. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, szczególnie w czasach pracy zdalnej.

Ostatni guzik przełączy Aromeo Sense w tryb snu, w którym połączenie powoli gasnącego światła imitującego zachód słońca wraz z olejkami eterycznymi i kojącą muzyką pozwoli nam szybko i spokojnie zasnąć, natomiast rano zamiast głośnego budzika obudzi nas energetyzująca melodia, przyjemny zapach i jasne podświetlenie.

Aromeo Sense (źródło: Aromeo)
(źródło: Aromeo)

Oprócz tego, w aplikacji Aromeo (dostępnej w Google Play i App Store) będziemy mogli stworzyć własne sceny, dzięki którym podświetlenie oraz kompozycje aromatów stworzą atmosferę na każdą okazję. Umożliwi ona również uruchamianie konkretnych trybów zgodnie z wyznaczonym przez nas harmonogramem.

Kampania Aromeo Sense na Indiegogo kończy się za kilka dni, więc jeśli chcecie złapać ten inteligentny aromatyzer w obniżonej cenie 109 dolarów, musicie się pospieszyć. Wysyłka ma rozpocząć się w marcu tego roku.